میرهاشم حسینی: اول به مدال طلای جهانی فکر می‎کنم بعد سهمیه المپیک

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، میرهاشم حسینی یکی از جوانان با آتیه تکواندو ایران است. جوانی ۲۲ ساله که اهل میانه و یکی از شاگردان فلاحی راد، مربی سازنده آذربایجان غربی است. حسینی دو سال پیش در رقابت‌های قهرمانی ۲۰۱۷ جهان نایب قهرمان شد. علاوه بر این وی دو طلای قهرمانی آسیا (۲۰۱۵ و ۲۰۱۶)، طلای بازی‌های آسیایی، طلای یونیورسیاد، دو نقره گرندپری، طلای جام جهانی، طلا جام باشگاههای آسیا و نقره جام فجر را هم در کارنامه دارد.

نفر دهم رنکینگ جهانی در حالی همراه با تیم ملی عازم محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در منچستر می‌شود که مهرماه گذشته در رقابتهای گرندپری به دلیل آسیب دیدگی به «دای هون لی» باخت و نقره گرفت. این تکواندوکار عزم خود را برای کسب مدال طلای وزن چهارم در این دوره رقابت‌ها جزم کرده است. با توجه به تجربه و پختگی که در مبارزات او شاهد هستیم رسیدن به این مهم دور از دسترس نیست.

میرهاشم تکواندوکاری است که با انگیزه تمرین می‌کند، با توجه به اینکه استرسی برای کاهش وزن ندارد، اگر خونسرد و با برنامه بازی به بازی پیش برود با آمادگی بدنی بالا و توان فنی مثال زدنی که دارد، بدون شک او را باید یکی از مردان طلای جام بیست و چهارم بنامیم به خصوص که در استفاده از پاهای کشیده برای اجرای تکنیک روی سر و صورت رقیب هم مهارت خود را دارد.

این ملی پوش تکواندو ایران گفت: چهار ماه است که سخت تمرین می‌کنیم، تمرینات طاقت فرسا و سنگینی را برای رسیدن به آمادگی مطلوب پشت سر گذاشتیم. خدا را شکر طبق برنامه کادر فنی پیش رفتیم. امیدوارم بتوانیم با این تمرینات به نتیجه قابل قبولی دست پیدا کنیم.

حسینی ادامه داد: دوره قبل مسابقات جهانی به مدال نقره دست پیدا کردم، ولی طلای جهان تفاوت‌های زیادی با مدال نقره دارد. ارزش طلای جهانی خیلی بالا است به خصوص در این دوره مسابقات که امتیاز آن برای کسب سهمیه المپیک محاسبه می‌شود. تلاش می‌کنم در این دوره نیز به دیدار نهایی رسیده و یکی از بهترین نتایج را برای تیم ملی ایران رقم بزنم.

نماینده وزن چهارم ایران در رقابت‌های جهانی تکواندو یادآور شد: در چند ماه اخیر اتفاقات زیادی باعث آسیب به مردم کشورم و ناراحتی قشر عظیمی از هموطنان عزیز شد، خیلی امیدوارم با کسب مدال طلا در این دوره از رقابت‌های جهانی دل مردم را شاد کنم تا حداقل بخش کوچکی از این غم را به دست فراموشی بسپارند.

وی در خصوص کسب سهمیه المپیک هم گفت: هر میدانی شرایط خاص خود را دارد، این درست که امتیاز کسب مدال طلا یعنی طی کردن بخش عمده‌ای از مسیر کسب سهمیه المپیک اما باید گام به گام پیش برویم. فعلاً به المپیک فکر نمی‌کنم. اول مسابقات جهانی و بعد رقابت‌های گرند پری؛ تلاشم برای موفقیت در این مسابقات است تا اینگونه به سهمیه المپیک هم برسم. در این صورت باید برای حضور در توکیو ۲۰۲۰ برنامه ریزی می‌کنم.

میرهاشم حسینی در پایان در خصوص رقبای خود گفت: از همه تکواندوکاران شاخص این وزن شناخت دارم و روی برنامه مبارزه آنها کار کرده ام، ولی نکته اصلی اینجاست که برای قهرمان شدن باید بدون توجه به نام رقیب مبارزه کرد و پیروز شد. برنامه من هم در منچستر همین است که هر حریفی یک رقیب جدی و هر مبارزه‌ای یک فینال است.

بیست و چهارمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در منچستر آغاز می‌شود. میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در روز دوم مسابقات به دیدار رقبای خود می‌رود.

منبع: مهر