میزبان مسابقات انتخابی والیبال پاریس مشخص شد

فدراسیون جهانی والیبال شهرهای میزبان مسابقات انتخابی والیبال پاریس را اعلام کرد.

به گزارش گروه ورزش شبکه لحظه؛  فدراسیون جهانی والیبال شهرهای میزبان مسابقات انتخابی والیبال پاریس را اعلام کرد که به این ترتیب مسابقات انتخابی المپیک زنان (OQT) از 16 تا 24 سپتامبر 2023 در نینگبو چین (گروه A)، توکیو ژاپن (گروه B) و لودز لهستان (گروه C) برگزار خواهد شد. مسابقات انتخابی المپیک مردان هم از 30 سپتامبر تا 8 اکتبر 2023 در ریودوژانیرو برزیل (گروه A)، توکیو ژاپن (گروه B) و شیان چین (گروه C) برگزار می‌شود.

شرایط برگزاری مسابقات به شرح زیر است:

گروه A که در شهر نینگبو برگزار می‌شود، شامل تیم‌های از چین، صربستان، جمهوری دومینیکن، هلند، کانادا، چک، مکزیک و اوکراین است.

توکیو، میزبان گروه B و تیم‌های میزبان ژاپن، برزیل، ترکیه، بلژیک، بلغارستان، پورتوریکو، آرژانتین و پرو خواهد بود.

لودز در گروه C پذیرای تیم‌هایی از لهستان، ایتالیا، آمریکا، آلمان، تایلند، کلمبیا، کره جنوبی و اسلوونی خواهد بود.

در بخش مردان هم تیم‌های گروه A شامل برزیل، ایتالیا، ایران، کوبا، اوکراین، آلمان، چک و قطر در ریودوژانیرو باهم روبرو خواهند شد.

توکیو میزبان تیم‌های گروه B یعنی ژاپن، آمریکا، اسلوونی، صربستان، ترکیه، تونس، مصر و فنلاند است. گروه C به میزبانی چین در شهر شیان برگزار می‌شود و تیم‌های چین، لهستان، آرژانتین، هلند، کانادا، مکزیک، بلژیک و بلغارستان باهم رقابت خواهند کرد.

فرانسه به عنوان میزبان المپیک، جایگاه خود را از قبل تضمین کرده است. 11 سهمیه باقیمانده از طریق یک فرآیند صلاحیت دو مرحله‌ای مشخص می‌شود که این فرآیند شامل تعیین 6 سهمیه در طول مسابقات انتخابی خواهد بود و 24 تیم برتر، بر اساس رده‌بندی جهانی والیبال بزرگسالان به 3 گروه 8 تیمی تقسیم می‌شوند که دو تیم برتر از هر گروه، حضورشان را برای پاریس 2024 قطعی می‌کنند. پنج جایگاه آخر هم بر اساس، آخرین رنکینگ تیم‌ها در پایان لیگ ملت‌های 2024 تکمیل می‌شود.

فدراسیون جهانی والیبال برنامه کامل بازی‌های المپیک در سال 2024 را اعلام کرد که برنامه مسابقات ایران در برزیل به شرح زیر است:

شنبه 8 مهر، ساعت 23:30، ایران – آلمان

دوشنبه 10 مهر، ساعت 3 بامداد، ایران – اوکراین

سه‌شنبه 11 مهر، ساعت 16:30، ایران – قطر

چهارشنبه 12 مهر، ساعت 16:30، ایران – جمهوری چک

جمعه 14 مهر، ساعت 20، ایران – ایتالیا

شنبه 15 مهر، ساعت 16:30، ایران – برزیل

یکشنبه 16 مهر، ساعت 20، ایران – کوبا

انتهای پیام/