ناک‌اوت عربستان در کشتی‌کج!

انصراف ورزشکارهای نامدار از حضور در عربستان و اعتراض گسترده مردم آمریکا به ادامه برنامه‌های ورزشی در این کشور همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا:

اواخر سال گذشته کمپانی WWE با عقد قرارداد ۱۰ ساله با سران ورزش عربستان میزبانی یک دهه رویدادهای این کمپانی را به این کشور داد. عربستان که در ادامه اصلاحات خود سعی در گرفتن میزبانی رویدادهای پرمخاطب را داشتند، با علم به اینکه میزبانی این رویداد می‌تواند وجهه عربستان را بیش از پیش بهبود دهد، با پرداخت رقمی کلان به این کمپانی میزبانی یک دهه رقابت ها را پدیرفت.

بعد از کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار واشنگتن پست، رژیم سعودی با مشکلی بزرگ روبرو شده است و این مشکلات دامن میزبانی کشتی کج در عربستان را هم گرفت.

ابتدا جان سینا ورزشکار مطرح آمریکایی انصراف خود را از حضور در عربستان اعلام کرد و ورزشکار دیگری قرار است جانشین او شود.

اعتراض گسترده مردم در شبکه‌های اجتماعی باعث شد تا حتی احتمال لغو این رویداد در عربستان شنیده شود ولی کمپانی WWE که نمی‌خواست ضرر مالی از عدم حضور در عربستان را بپردازد مجبور شده تا ورزشکاران دیگری را جایگزین کند تا هر طور شده میزبانی رقابت ها در کشور عربستان ادامه داشته باشد.

هم‌چنین “دنیل براین” ورزشکار دیگر نیز انصراف خودش را از حضور در عربستان اعلام کرد.

صبح امروز نیز اعلام شد که با انصراف شش فدراسیون از کنفدراسیون جعلی که عربستان در آسیا تشکیل داده بود، شکستی تلخ برای سیاست‌های فوتبالی سعودی‌رقم خورد.

وقتی سه کشور عربستان، امارات و بحرین با قطر و ایران به مشکل خوردند و خواستار برگزاری دیدارهای خود با این کشور در زمین بی‌طرف شدند، عربستان تصمیم گرفت که به همراه امارات و بحرین و چند کشور دیگر کنفدراسیونی به نام کنفدراسیون جنوب غرب آسیا را راه‌اندازی کند.

شش کشور هند، پاکستان، بنگلادش، سریلانکا، مالدیو و نپال تصمیم گرفتند که از کنفدراسیون جنوب غرب آسیا کنار بروند تا شکستی تلخ برای سعودی‌ها رقم بخورد.