تراکتور در آبادان چپ کرد

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در حالی که تا دقایق پایانی خود را برنده ی مرحله یک شانزدهم پایانی جام حذفی می دید، از دور این رقابتها حذف شد
از سری رقابتهای جام حذفی و در مرحله یک شانزدهم دیشب در آبادان صنعت نفت میزبان تراکتور بود و این بازی در خالی که تا دقایق پایانی 3 – 2 به سود میهمان جریان داشت، با یک خطای پنالتی تغییر مسیر داد تا بازی به وقت اضافه و ضربات پنالتی بکشد.
در ضربات پنالتی هم نفت با درخشش محمد دریس دروازه بان بلند قامت خود که 2 پنالتی مهدی مهدی پور و علی عبدالله زاده را مهار کرد، به دور بعدی جام حذفی راه یافت.

ضیافت پنالتی بعد از تساوی 3-3 در وقت های اضافی و قانونی و درخشش بازیکنانی مثل استوکس، کرار و بالوتلی رخ داد. نکته جالب اخراج مسعود شجاعی در نیمه اول وقت های اضافه بود و البته حاشیه عجیبی که بعد از تعویض اشکان دژاگه روی نیمکت تراکتورسازی به وقوع پیوست.

نفت آبادان با این پیروزی بزرگ درست مثل سال گذشته که موفق شد پرسپولیس را در ضربات پنالتی حذف کند، این بار در خانه جشن را مقابل چشم  هواداران پرشمار و خونگرمش برگزار کرد.

در دقیقه ۸۱ بالوتلی، بازیکن تعویضی صنعت نفت توانست روی سانتر کرار جاسم دروازه تراکتورسازی را باز کند و در دومین دقیقه وقت‌های تلف شده نیز کرار هافبک عراقی صنعت نفت دوباره از روی نقطه پنالتی دروازه تیم سابق خود را باز کرد تا برنده این دیدار بعد از تساوی در وقت‌های اضافه، در ضربات پنالتی مشخص شود.

مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی؛ جمعه: ۹۷/۰۵/۲۳ ؛ ساعت: ۲۰
استادیوم: تختی آبادان
داور: بیژن حیدری؛ کمک‌ها: بابک داوری، محمد عطایی و یاسر همرنگ/ ناظر داوری: ابراهیم میرزابیگی.

ترکیب صنعت نفت آبادان: محمد دریس – وفا هخامنش- عقیل کعبی- فردین عابدینی -حسین ساکی- سیروان قربانی- اکبر ایمانی- طالب ریکانی -مصطفی احمدی – میلاد جهانی کرار جاسم
سرمربی: پائولو سرجیو

ترکیب تراکتورسازی تبریز: محسن فروزان- محمد طیبی- علی عبدالله‌زاده – محمدرضا مهدی‌زاده- رضا شربتی- علیرضا نقی‌زاده- مهدی مهدی‌پور – دانیال اسماعیلی‌فر(۷۴- احسان پهلوان) – یوکیا سوگیتا(۶۳- اشکان دژاگه) – لی اروین(۵۰- مسعود شجاعی)- آنتونی استوک
سرمربی: جان توشاک

شرح گل‌ها

صنعت نفت ۱ – تراکتورسازی صفر (دقیقه ۴۲: جاسم کرار): خطایی که علیرضا نقی‌زاده در زمان ورود جاسم کرار به محوطه جریمه مرتکب شد، یک پنالتی نصیب صنعت نفت آبادان کرد که کرار پشت توپ ایستاد و با شوت به سمت چپ دروازه توانست گل اول بازی را برای تیمش به ثمر رساند.

صنعت نفت ۱ – تراکتورسازی ۱ (دقیقه ۱+۴۵: آنتونی استوکس): ارسال رضا شربتی از جناح چپ زمین به دست وفا هخامنش، مدافع آبادانی‌ها که با سر بانداژ شده به بازی ادامه می‌داد، برخورد کرد تا تراکتوری‌ها نیز مثل صنعت نفت در نیمه اول به یک ضربه پنالتی برسند؛ آنتونی استوکس، مهاجم تراکتوری‌ها برخلاف جهت محمد دریس توپ را به سمت راست دروازه زد تا شاگردان توشاک بازنده به رختکن نروند.

صنعت نفت ۱ – تراکتورسازی ۲ (دقیقه ۵۸: دانیال اسماعیلی‌فر): یوکیا سوگیتا با حرکتی تکنیکی و عوض کردن پا از سمت چپ محوطه جریمه صنعت نفت نفوذی انجام داد و پاس در عرض به محوطه ۶ قدم داد که دانیال اسماعیلی‌فر به راحتی با ضربه به توپ موفق به گلزنی شد.

 

 

صنعت نفت ۱ – تراکتورسازی ۳ (دقیقه ۶۲: آنتونی استوکس): اسماعیلی‌فر که لحظاتی قبل گل دوم تراکتورسازی را زده بود، این بار با حرکت از جناح راست زمین و ارسال توپ، خلق موقعیت کرد تا استوکس بلندقامت با ضربه سر گل سوم سرخ پوشان را به ثمر رسانده و دبل کند.

صنعت نفت ۲ – تراکتورسازی ۳ (دقیقه ۸۱: جاناتان بالوتلی): ارسال دقیق جاسم کرار از روی ضربه آزاد سمت چپ زمین را جاناتان بالوتلی، بازیکن تعویضی صنعت نفت با ضربه سر تبدیل به گل کرد تا امید صنعت نفت برای بازگشت به بازی زنده شود.

صنعت نفت ۳ – تراکتورسازی ۳ (دقیقه ۲+۹۰: کرار جاسم): بعد از سانتر توپ از جناح چپ زمین، مهدی‌زاده مدافع تراکتور با دست توپ را زد تا صنعت نفت به دومین پنالتی در این دیدار برسد که کرار جاسم باز هم موفق شد برخلاف جهت فروزان توپ را تبدیل به گل کند.

در نیمه دوم وقت های اضافی تیم صنعت نفت آبادان سراپا حمله شد و شاگردان سرجیو چند فرصت خوب گلزنی داشتند. در ابتدا ضربه وفا هخامنش به مدافعان تراکتور خود و بلوکه شد و چند دقیقه بعد محسن فروزان شوت جاسم کرار را گرفت. در دقیقه 119 هم اکبر ایمانی فرصت گلزنی داشت که شوتش آرام بود و گلر تراکتور موفق به مهار آن شد. در پایان 120 دقیقه بازی با تساوی 3-3 به پایان رسید.

 

 

ضربات پنالتی

* جاسم کرار، اولین پنالتی زن تیم صنعت نفت به سمت چپ دروازه تراکتور پنالتی را زد و تبدیل به گل شد.

* آنتونی استوکس برخلاف جهت پرش گلر صنعت نفت، ضربه را وارد دروازه کرد.

* وفا هخامنش که عملکرد خوبی در طول مسابقه داشت، پنالتی دوم صنعت نفت را هم تبدیل به گل کرد.

* محمد دریس دروازه بان تیم صنعت نفت به خوبی پنالتی عبدالله زاده را مهار کرد. عبدالله زاده ضربه اش را به وسط زد.

* میلاد جهانی ضربه پنالتی اش را به سمت چپ زد و با فریب فروزان، موفق به گلزنی شد.

* علی طاهران نیز همچون میلاد جهانی دروازه بان را فریب داد و پنالتی را به سمت چپ دروازه زد.

* جاناتان بالوتلی پنالتی را به گوشه بالای دروازه زد و حتی تشخیص خوب فروزان هم مانع از گلزنی این بازیکن نشد.

* احسان پهلوان چهارمین پنالتی تراکتور را تبدیل به گل کرد.

* بهنام برزای آخرین پنالتی صنعت نفت را به بیرون زد تا تراکتور فرصت بازگشت را داشته باشد.

* محمد دریس پنالتی مهدی مهدی پور را به زیبایی مهار کرد و بازی با پیروزی صنعت نفت به پایان رسید.

 

در ضربات پنالتی دو تیم ۶ ضربه زدند که صنعت نفت ۴ توپ را تبدیل به گل کرد و تراکتورسازی ۳ بار این کار را انجام داد تا در نهایت آبادانی‌ها برابر تراکتور پُر ستاره به برد مهمی برسند.