نقد داوری دیدار پرسپولیس – نساجی با جعفر خوشرو

کارشناس داوری فوتبال می‌گوید داور بازی پرسپولیس و نساجی عملکرد خوبی داشته است.

جعفر خوشرو کارشناس داوری فوتبال در گفت‌وگو با ایسنا درباره عملکرد داوری در بازی پرسپولیس و نساجی مازندران در بازی معوقه هفته ششم لیگ برتر اظهار کرد: این بازی، یک مصاف درگیرانه بود و داور این بازی مجبور شد بیش از حد بازی را متوقف کند تا بتواند بازی را کنترل کند. اگر او بازی را رها می‌کرد و بازی را متوقف نمی‌کرد شرایط فرق می‌کرد. وقتی بازی جوانمردانه باشد، قطعا داور آوانتاژ می‌دهد، تماشاچیان هم لذت می‌برند هر چند که داور تلاش کرد این بازی برای تماشاگران لذت بخش باشد و سعی می‌کرد آوانتاژ را بدهد ولی در موقعیت‌هایی دست آقای کرمانشاهی در بازی بسته بود و مجبور بود تا بازی را متوقف کند.

وی ادامه داد: در دقیقه ۴۰ کمک داور آفساید گادوین منشا را اعلام کرد که این تصمیم از سوی داور درست بود. در دقیقه ۴۳ داور به دو بازیکن پرسپولیس و نساجی اخطار می‌دهد. به نظر من وقتی موقعی که بازیکن پرسپولیس روی بازیکن نساجی خطا می‌کند. باید هر چه سریع‌تر دست به عمل می‌شد تا بازیکن نساجی معترض نشود. گل‌های این بازی درست بوده است. پنالتی آخری که از سوی داور اعلام شده درست بوده است. آقای کرمانشاهی در این بازی جایگیری خوبی داشت اما جابجایی خوبی نداشت ولی  ایشان به دلیل اجرای درست و خوب قانون و کنترل مسابقه نمره‌ی خوبی را می‌گیرد.

خوشرو ادامه داد: این بازی در دسته بازی‌های متوسط قرار می‌گیرد. آقای کرمانشاهی بالاترین نمره خوب را در قضاوت می‌گیرد. این شلوغ کاری‌ها به خاطر حساسیت بازی بوده و تیم داوری نقشی در این ماجرا نداشت.

 وی درباره اخراج بازیکن نساجی در دقیقه ۶۲ اظهار کرد: بازیکنی که کارت زرد دوم را گرفت، بی‌پروایی در خطا کردن به خرج داده بود و مستحق دریافت کارت زرد دوم بود و باید اخراج می‌شد. انصافا داور بازی هم اخطارهایش درست بود.