نکونام در آزادی، کی‌روش در سارانسک

به گزارش “ورزش سه”، در حالی که نساجی مازندران در نیمه دوم دیدار مقابل پرسپولیس دو بار دروازه‌اش را باز شده دید، یک ضربه پنالتی در لحظات پایانی موجب شد تا باخت این تیم سنگین نباشد و با نتیجه ۲ بر یک مغلوب شاگردان برانکو شوند ولی با وجود اعلام پنالتی، سرمربی نساجی در پایان بازی به قضاوت داوری معترض بود.

 

بعد از خطایی که علی شجاعی در دقیقه ۶۲ روی کمال کامیابی‌نیا مرتکب شد، رضا کرمانشاهی داور این دیدار پس از مشورت با سعید رحیمی‌مقدم، داور چهارم بازی، به بازیکن نساجی کارت زرد دوم را نشان داد و از زمین اخراج کرد که همین مسئله موجب اعتراض جواد نکونام شد.

سرمربی جوان نساجی که تیمش تا آن زمان از مسابقه با یک گل عقب افتاده بود، برای جلوگیری از دادن کارت زرد دوم به شجاعی وارد زمین شد ولی فریادها و اعتراض‌های او ثمری نداشت و کرمانشاهی با یک اخطار دیگر به وینگر نساجی، او را از زمین اخراج کرد.

جواد نکونام پس از مسابقه هم به همراه دستیاران خود به سمت داوری رفت تا به او معترض شود و در نشست خبری پس از این بازی هم به شدت از قضاوتی که رضا کرمانشاهی و داور چهارم بازی با پرسپولیس داشتند، انتقاد کرد.

نکونام برای دومین مرتبه در طول ۶ هفته لیگ برتر است که از قضاوت رضا کرمانشاهی انتقاد می‌کند؛ او یک بار هم پس از دیدار هفته دوم تراکتورسازی و نساجی در تبریز که با تساوی یک بر یک به پایان رسید، به این داور معترض شد که البته به نظر می‌رسید اعتراض‌های او به حق باشد چراکه به اعتقاد کارشناسان در آن دیدار، یک پنالتی به سود نساجی اعلام نشد و یک بازیکن تراکتور هم می‌توانست از زمین اخراج شود.

 

سرمربی نساجی که کار مربیگری را بعد از پایان دوران بازی زیر نظر کارلوس کی‌روش در تیم ملی آغاز کرد، به نوعی تاکتیک‌های او را در پیش گرفته است؛ نحوه فریادهای اعتراضی امشب او در استادیوم آزادی، تداعی اعتراض‌های سرمربی تیم ملی ایران بخاطر داوری در سومین بازی جام جهانی مقابل پرتغال در ورزشگاه موردوویا آرنا سارانسک بود.

طی سالیان گذشته کی‌روش در چندین مقطع به حضور جاسوس در تمرینات و حتی در بدنه فدراسیون فوتبال یا تیم ملی که اخبار را به رقبای ایران می‌دهند، معترض بوده که البته نکونام از این رفتار او نیز تبعیت کرده است!؛ نکونام قبل از دیدار با پرسپولیس هم با اعتراض‌هایی که از سوی باشگاه نساجی مطرح شده بود، خبرساز شد و اعضای تیم او اعتقاد داشتند سه روز قبل فردی که در یک پژو پارس بوده از تمرین تیمش جاسوسی کرده است.

ماجراهای نکونام قبل و حین بازی با پرسپولیس به این مسائل خاتمه نداشت و او پس از پایان بازی هم بحث‌هایی با ایگور پانادیچ داشت؛ مربی پرسپولیس در زمان رفتن به سمت رختکن به اعتراض‌های زیادی که سرمربی نساجی در جریان بازی داشت، معترض شد و نکونام نیز به اظهارات او واکنش نشان داد و در ادامه هم مجادله لفظی آنها شدت بیشتری پیدا کرد که در نهایت با میانجی‌گیری اعضای دو تیم خاتمه یافت.