نکیسا: پلیس امنیت بازرس نامحسوس به آکادمی‌ها و مدارس فوتبال اعزام کند

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، نیما نکیسا مسئول مدارس و آکادمی فوتبال پایه در خصوص فعالیت مدارس فوتبال گفت: از مهرماه سال 97 جلسات بسیاری با دبیرکل سابق و سرپرست دبیرکل فعلی، کمیته های اخلاق، جوانان و حراست بارها و بارها را برگزار کردیم تا بتوانیم مشکلات مدارس فوتبال را حل کنیم.

وی ادامه داد:

مشکلاتی در بخش صدور مجوز برای مدارس فوتبال و آکادمی ها وجود دارد که آنها را بررسی و باید یکسری اصلاح آیین نامه ای رخ دهد تا بتوانیم با رفع مشکلات و معضلات در این زمینه، زمینه ساز شرایط بهتری برای فوتبال پایه باشیم. بر همین اساس با مطرح کردن مشکلات مختلف در این بخش فدراسیون فوتبال من را به عنوان مسئول رسیدگی آیین نامه انتخاب کرد تا بتوانیم با همکاری و حمایتهای بیش از پیش کمیته های حراست، اخلاق، حوزه دبیرکل و نهادهای مربوطه موانع و مشکلات را رفع کنیم.

نکیسا گفت:

مهلت 20 روزه برای تغییر واصلاح آیین نامه مدارس خواسته ایم و پس از تهیه آن، آیین نامه جدید را به واحد حقوقی فدراسیون فوتبال و افرادی که باید نظر نهایی دهند ارسال می کنیم و پس از تصویب از طریق سایت رسمی فدراسیون رسانه ای خواهد شد. ضمن اینکه کارگروهی مبنی بر رسیدگی فوری به مدارس و آکادمی های فوتبال به ریاست مسؤل توسعه فوتبال پایه تشکیل شده است.

مسئول مدارس وآکادمی فوتبال پایه در ادامه بیان کرد:

کمیته اخلاق با تلاش‌های مستمر واحدهای زیادی را در سطح کشور گذاشته و مدارسی که مجوز نداشتند را شناسایی و جلوی فعالیت آن را گرفته است. معتقدم پلیس امنیت، کمیته امنیت، کمیته اخلاق و حقوقی فدراسیون باید یک سری افراد را به عنوان بازرس ویژه محسوس و نامحسوس که قدرت اجرایی داشته باشند به آکادمی ها و مدارس فوتبال اعزام کرده و صحت و سقم مدارک فوتبال را تایید کنند.

وی گفت:

برخی مدارس برای حضور در مدارس فوتبال مبالغ هنگفتی از خانواده ها می گیرند و نقض قانون می کنند. این موارد باید توسط هیات فوتبال استانها بررسی دقیق شود.

وی در پایان گفت:

طرح اینکه آکادمی فوتبال راه اندازی شود و زیر مجموعه باشگاههای لیگ فعالیت کند به دبیرکل فدراسیون فوتبال ارائه دادم. ضمن اینکه اختصاص یک بند از فعالیت بازیکنان نخبه در تیم ملی و یا فوتبال را مطرح کرده ایم تا نخبگان فوتبال کشور بتوانند با داشتن مجوز اینده فوتبال را تامین کنند.

منبع: فارس