نیما عالمیان: جدا شدن از نوشاد سخت بود

لژیونر تنیس روی میز ایران گفت: تیم ویلنووا فرانسه برای من مناسب است و می خواهم از اینجا به مسابقات اروپایی بروم و با ارتقا رنکینگم، مستقیم سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را بگیرم.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا نیما عالمیان درباره تیم خود و شرایطی که در لیگ تنیس روی میز فرانسه دارد، بیان کرد: تیم ویلنووا ، حرفه‌ای است و امکانات خوبی دارد. البته حقوقش معمولی است با این حال برای اینکه در فرانسه زندگی راحتی داشته باشم، خوب است. در کل به نظرم این تیم از لحاظ تمرینی و برای اینکه پیشرفت کنم، برای من مناسب است.

او ادامه داد: من به این دلیل به اروپا آمدم که از نظر رفتن به مسابقات اروپایی و حضور در تور های جهانی راحت تر است. الان هم در نظر دارم در سه تور جهانی شرکت کنم و راحت تر می‌توانم از فرانسه به مسابقات بروم و رنکینگم را ارتقا دهم.

عالمیان در پاسخ به این پرسش که جدا شدن از برادرش نوشاد که سالها در کنار هم تمرین می کردند چقدر برای او سخت بوده است، تصریح کرد: جدا شدن از نوشاد واقعا سخت بود. البته نوشاد هم به دنبال یک تیم آلمانی است تا بتواند در لیگ آلمان شرکت کند. من در فرانسه با هم تیمی هایم تمرین می کنم البته اینکه اینجا تنها هستم برایم سخت است و فعلا با آن کنار آمده ام و ان شاالله بتوانم در ادامه هم طاقت بیاورم(باخنده).

ملی پوش تنیس روی میز ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه فکر نمی کند بهتر بود زودتر از این لژیونر شدن در اروپا را تجربه می کرد، گفت: بله باید زودتر به اروپا می آمدم اما در لیگ ایران قرارداد داشتم و یک زمانی هم بازیکنان خارجی خوبی به ایران می آمدند از این رو لیگ ایران شاید در حد اروپا نبود اما خیلی داشت پیشرفت می کرد و قراردادهای خوبی هم بسته می شد. از طرفی سرباز بودم و دوسال هم درگیر سربازی بودم. پس از سربازی، شرایط برای حضورم در اروپا فراهم شد و من نیز آمدم.

عالمیان در مورد هدف خود از حضور در اروپا تاکید کرد: تلاش می کنم از اینجا بتوانم در مسابقات مختلف شرکت کنم و رنکینگ خودم را ارتقا دهم. هدف گذاری من این است که تا سال ۲۰۱۹ جزو ۵۰ بازیکن برتر جهان باشم. اکنون در رده ۶۵ جهان هستم و اگر تمریناتم را خوب پیش بروم انءشاالله این اتفاق می افتد و به صورت اتوماتیک وار از طریق رنکینگ می توانم سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را بگیرم.

او در پاسخ به این پرسش که پس از مدال برنز نوشاد در بازی های آسیایی این انتظار را دارد که توجهات به تنیس روی میز بیشتر ازقبل شود، تصریح کرد:انتظار داریم به پینگ پنگ توجه بیشتری شود اما خب با این وضعیت ارز، اعزام بازیکنان به مسابقات خارجی سخت است و این مسئله را هم درک می کنیم. امیدوارم همه چیز درست شود. بالاخره فدراسیون هم تمام سعی خود را می کند که بازیکنان را اعزام کند.

عالمیان ادامه داد: کار نوشاد در بازی های آسیایی تاریخی بود از این رو به نظرم باید  به نوشاد  و دو،سه بازیکن تیم ملی برسند و با هر شرایطی که شده آنها را به مسابقات خارجی اعزام کنند تا رنکینگ خود را ارتقا دهند. رنکینگ در پینگ پنگ جهان خیلی مهم است و بازیکنان حتما باید به مسابقات خارجی بروند در غیر این صورت پینگ پنگ ایران نابود می شود.

او در پایان گفت:از پدر و مادرم و نوشاد تشکر می کنم که همیشه حمایتم کردند. مسئولان فدراسیون هم همیشه کمک کردند به ویژه آقای قارداشی رییس فدراسیون . او برای لیگ فرانسه خیلی کمک کرد تا ویزای من زودتر صادر شود در غیر این صورت ممکن بود به بازی اول تیم خود در لیگ فرانسه نرسم و آقای قارداشی واقعا زحمت کشید