هاشم‌پور: اکنون با خیالی آسوده روی برنامه‌های فنی تمرکز می‌کنیم

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، عباس هاشم‌پور، مربی تیم ملی فوتبال ساحلی، گفت: شرایط تیم ملی و بازیکنان از نظر روحی، روانی و شرایط بدنی بسیار خوب است. با تشخیص کادر فنی، بازیکنان را به دلیل حساسیت هفته‌های پایانی لیگ در یک ماه اخیر در اختیار باشگاه‌های‌شان قرار دادیم.

او ادامه داد: برای آمادگی بیش‌تر بازیکنان و هماهنگی تاکتیکی بین بازیکنان نیاز به بازی‌های تدارکاتی سطح بالا داشتیم که به همین منظور درخواست دادیم تا اردویی در کشور پرتغال پیش از اعزام به مسابقات بین قاره‌یی برگزار کنیم. خوشبختانه با پیگیری کمیته فوتبال ساحلی و موافقت کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی، دبیرکل و هم‌چنین تایید ریاست فدراسیون برگزاری این اردو قطعی شد.

هاشم‌پور افزود: بی‌تردید برای حضور پرقدرت در مسابقات جام بین قاره‌یی و رسیدن به هماهنگی مورد نظرمان، برگزاری اردوی پرتغال از اهمیت و ضرورت بسیار زیادی برخوردار است، چراکه پس از مسابقات جام جهانی ۲۰۱۷ تاکنون اردوی خارج از کشور و بازی دوستانه سطح بالایی نداشتیم و در مسابقات پرشین کاپ هم تنها به جوان‌های تیم میدان دادیم که البته این روند باید ادامه‌دار باشد. به همین دلیل با برگزاری اردوی پرتغال می‌توانیم نمایش درخور شان تیم سوم جهان را برابر تیم‌های قدرتمندی که در جام بین قاره‌یی شرکت می‌کنند، ارائه کنیم.

مربی تیم ملی فوتبال ساحلی درباره بازی‌های تدارکاتی در اردوی پرتغال گفت: در این اردو سه یا چهار بازی خیلی خوب را درپیش داریم. طبق برنامه‌ریزی که انجام دادیم بیش‌تر بازی‌های‌مان برابر باشگاه‌های این کشور خواهد بود تا بتوانیم بازیکنان و به خصوص جوان‌ها را با تعداد زیادی از ملی‌پوشان پرتغال و احتمالا برزیلی که در این باشگاه‌ها حضور دارند، مواجه کنیم. به هر حال تیم ملی پرتغال در رنکینگ، یک رده بالاتر از ما و در رده دوم جهان قرار دارد و رویارویی با بازیکنان این تیم کمک شایانی به آماده‌سازی تیم خواهد کرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه حسن عبدالهی مدافع خوب و باتجربه تیم ملی را به دلیل مصدومیت در این اردو به همراه نداریم و طبق اعلام پزشک تیم ملی وی قادر به حضور در جام بین قاره‌یی هم نخواهد بود. ضمن این که حضور مهران مرشدی‌زاده هم در ابهام قرار دارد که نتیجه (MRI) وی نهایتا تا فردا از سوی پزشک به ما اعلام خواهد شد تا در صورت نیاز، بازیکنان دیگر جایگزین شوند، چرا که بازیکنان جوان و ومستعد زیادی در تیم (ب) داریم که از بابت جایگزینی خیال‌مان راحت است.

هاشم پور در پایان تاکید کرد: باید از حمایت همه جانبه دبیرکل و رییس فدراسیون از برنامه‌های کادرفنی تیم ملی فوتبال ساحلی نهایت تشکر خودم را اعلام کنم. بدون شک برگزاری این اردو باوجود شرایط خاص فعلی، از اهمیت بسیار بالایی برای‌مان برخوردار است و اکنون می‌توانیم بر روی برنامه‌های فنی تمرکز کاملی داشته باشیم.