هواداران آبی ها: با این سرمربی به جام نمی رسیم

انتخاب رودی گارسیا به عنوان سرمربی آبی‌های شهر ناپل به هیچ وجه مورد پسند هواداران متعصب این باشگاه قرار نگرفته است.

به گزارش گروه ورزش شبکه لحظه؛ لوچانو اسپالتی، مربی ای که ناپولی را به قهرمانی رساند در پایان فصل ۲۳-۲۰۲۲ این تیم را ترک کرد. گفته شد اختلاف نظر او با ائورلیو دی لورنتیس رئیس و مالک باشگاه دلیل این جدایی بوده است.

این تصمیم ناپولی را مجبور کرد تا به دنبال انتخاب سرمربی جدید باشد و لیست بلندبالایی از نام‌ها از وینچنزو ایتالیانو و کریستوف گالتیه گرفته تا پائولو سوزا و تیاگو موتا در نظر گرفته شد. دی لورنتیس به صراحت اعلام کرد که تیم باید با سیستم ۳-۳-۴ بازی کند.

هنگامی که گارسیا برای اولین بار مطرح شد، بسیاری از هواداران امیدوار بودند که او فقط یک گزینه در لیست بلند نامزدها باشد اما این ترس پس از اعلام دی لورنتیس در روز پنجشنبه به واقعیتی ناگهانی تبدیل شد.

استقبال از سرمربی فرانسوی در حال حاضر قابل توجه نیست. در ماه آوریل، او پس از ۲۶ بازی از تیم النصر عربستان اخراج شد و دینکو یلیشیچ جایگزین او شد.

قبل از آن، او تقریباً ۲ سال را با المپیک لیون گذراند، جایی که در فینال جام حذفی برابر پاری سن ژرمن شکست خورد. آخرین جام گارسیا در فصل ۱۱-۲۰۱۰ به دست آمد، زمانی که او با لیل قهرمان لیگ و جام حذفی را به دست آورد.

با توجه به اینکه بیش از یک دهه از قهرمانی گارسیا می‌گذرد، تصمیم ناپولی برای انتصاب او باعث نگرانی بسیاری از طرفداران است. آن‌ها می‌گویند که استخدام او نشان دهنده فقدان جاه طلبی و تمایل به توسعه پروژه ساخته شده توسط اسپالتی است.

به نظر می‌رسد این یک نگرانی واقع‌بینانه است. اسپالتی ناپولی را به یکی از هیجان‌انگیزترین تیم‌های اروپا تبدیل کرد و تصور اینکه گارسیا در فصل ۲۴-۲۰۲۳ این سطح را حفظ کند، سخت است، به خصوص با توجه به مسیر اخیر حرفه‌ای‌اش.

انتهای پیام/