والورده: من را هر روز با جورج کلونی مقایسه نکنید!

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، ارنستو والورده، سرمربی تیم فوتبال بارسلونا می‌گوید که نمی‌خواهد سلامت لیونل مسی را با میدان دادن به او برای بازی امشب (جمعه) مقابل اتلتیک بیلبائو به خطر بیندازد. فهرست بازیکنان بارسلونا برای اولین بازی این تیم در فصل جدید لالیگا اعلام شد که در آن نام لیونل مسی دیده نمی‌شود. مسی در تمرینات هفته گذشته بارسایی‌ها از ناحیه ساق پا مصدوم شد و به همین دلیل دو بازی این تیم مقابل ناپولی در آمریکا را از دست داد. در واقع او در هیچ‌کدام از بازی‌های تدارکاتی پیش‌فصل بارسلونا بازی نکرده و از زمان حضورش در تیم ملی آرژانتین در رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا به میدان نرفته است. او اکنون هم در حال ریکاوری است و طبق اعلام والورده بازی امشب تیمش در ورزشگاه سن‌مامس را نیز از دست خواهد داد.
والورده گفت: ما نمی‌خواهیم سلامت هیچ‌کدام از بازیکنان‌مان را به خطر بیندازیم به خصوص لئو. او هنوز با تیم تمرین نکرده است و دارد ریکاوری می‌کند. به همین دلیل او مانند سایر بازیکنان تیم آماده نیست. ما کمی صبر خواهیم کرد تا ببینیم چه می‌شود، اما مسی دارد خیلی خوب ریکاوری می‌کند.
مسی ممکن است برای اولین بازی خانگی بارسلونا در فصل جدید برگردد. این بازی سوم شهریور در ورزشگاه نوکمپ مقابل رئال بتیس برگزار خواهد شد.
بحث تلاش بارسلونا برای خرید نیمار و سفر اریک آبیدال مدیر ورزشی باشگاه به پاریس برای مذاکره به پاری‌سن‌ژرمن، موضوع سؤال دیگری بود که از والورده پرسیده شد.
وی در این خصوص هم عنوان کرد: من اصلاً در این ماجرا دخالت ندارم. فقط روی تیم و بازیکنانی که دارم تمرکز دارم و از تیمم هم راضی‌ام. من برای بازیکنان سایر تیم‌ها احترام قائلم. نیمار هم بازیکن پاری‌سن‌ژرمن است و باید دید چه می‌شود، اما فعلاً هیچ چیزی درباره او نمی‌توانم به شما بگویم. ادامه داشتن بحث نقل‌وانتقالات با وجود شروع فصل کمی ناراحت‌کننده است و به نظر من منطقی و درست نیست که با وجود شروع فصل بازار همچنان ادامه داشته باشد. بهتر است همه تیم‌ها در حالی فصل را آغاز کنند که بدانند چه بازیکنانی دارند و ندارند. این ۱۵ روز بلاتکلیفی خوب نیست. ما هم باید مانند لیگ برتر انگلیس قبل از آغاز فصل پنجره نقل‌وانتقالات را ببندیم.
والورده سپس به انتقاداتی که اخیراً از شیوه بازی تیمش صورت گرفته و درخواست‌هایی که از تیم او برای جذاب‌تر بازی کردن انجام شده است، پاسخ داد.
او اظهار داشت: هر کسی دوست دارد بهتر بازی کند. گاهی اوقات شما می‌توانید و با اختلاف زیاد برنده می‌شوید، گاهی اوقات هم به چیزی که می‌خواهید نمی‌رسید. اگر من هر روز قرار باشد با جورج کلونی مقایسه شوم، خب زندگی‌ام سخت می‌شود. اگر بارسلونای تحت هدایت من هم مدام با بهترین بارسلونا تاریخ مقایسه شود، کار برای ما سخت می‌شود. اما اگر دست از این مقایسه‌ها برداریم و واقع‌بینانه به ماجرا نگاه کنیم، خواهیم دید که ما طی دو سال چهار بازی را در لالیگا باختیم و دو تای آن‌ها هم زمانی بود که قهرمانی‌مان مسجل شده بود. من همین حالا به شما امضا می‌دهم که حاضرم لیگ را در همان جایگاهی به پایان برسانم که ماه می‌سال گذشته به پایان رساندیم، چون بهتر از آن نمی‌شود، نتیجه گرفت. رسیدن به آن مقطع از فصل در حالی که هنوز برای بردن چهار جام شانس داریم، شرایط ایده‌آلی است. من امیدوارم این فصل که به ماه می‌می‌رسیم دو جام برده باشیم. با این حال واقعاً تکرار قهرمانی لالیگا در ماه آوریل بسیار سخت است.
بارسلونا در بازی افتتاحیه لالیگا، امشب از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران میهمان اتلتیک بیلبائو خواهد بود.

منبع: خبر ورزشی