واکنش خزانه‌دار فدراسیون فوتبال به ابهامات درباره مطالبات از فیفا

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، علی سلیمانی، خزانه دار فدراسیون فوتبال در این باره عنوان کرد: فارغ از اینکه مواردی در رسانه ها درباره مطالبات فدراسیون فدراسیون فوتبال از فیفا مطرح شده است، باید یادآوری کنم همانگونه که قبلا تاکید شده است فدراسیون فوتبال در خصوص پاداش جام جهانی هزینه هایی از جمله حقوق سرمربی، کادر فنی، هزینه اقامت تیم در اردوی پیش از جام جهانی و رقابت های جام جهانی 2018 روسیه و جام ملتهای 2019 امارات انجام داده است.

وی در ادامه در خصوص طلب باشگاهها اظهار داشت:

مطالبات باشگاهها از فیفا مبلغ 2 میلیون و 254 هزار و 95 دلار است که مورد تایید نیز قرار گرفته است. علاوه بر این، همانگونه که بارها فدراسیون تاکید کرده است مبالغی نزد فیفا بابت پروژه های عمرانی که طبق گزارشی که وجود دارد می باشد که شامل بودجه های سنواتی است.

وی با اشاره به کمک‌های مالی سالیانه فیفا به فدراسیون‌ها بیان کرد:

با توجه به توانمندی های فدراسیون ها و امکان معرفی پروژه های جدید، دریافت اعتبار از فیفا وجود دارد که فدراسیون فوتبال ایران در حال رایزنی به منظور دریافت بودجه ساخت، تجهیز و تکمیل پروژه های ورزشی است. همچنین فدراسیون در حال تهیه طرح های اقتصادی است  که در صورت تصویب مطالبات فدراسیون تا پایان سال 2019 به حدود 10 میلیون دلار می رسد.

سلیمانی خاطر نشان کرد:

با توجه به اینکه محل هزینه های جام‌ جهانی خود فیفا بوده است و از حساب فدراسیون کسر شده است، برهمین اساس هزینه های پاداش جام جهانی کاملا شفاف در حساب فی مابین فدراسیون فوتبال ایران و فیفا قابل رویت است که در نشست خبری که در روزهای آینده از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اطلاع رسانی خواهد شد تمام جزئیات و مواردی که در صورت وجود ابهام باقی مانده باشد به آن خواهم پرداخت. آنچه مسلم است با توجه به تحریم‌ها ، امکان پرداخت پول از طریق فیفا به فدراسیون وجود ندارد و این موضوع مشکلاتی را برای ما بوجود آورده است.

منبع: فارس