وکیل علی دایی: مدیران به جای توافق، مصاحبه می‌کنند

وکیل علی دایی می‌گوید باشگاه پرسپولیس برای پرداخت مطالبات موکلش هیچ گونه توافقی نکرده است.

عسگری پیش‌بین، وکیل علی دایی در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت مطالبات دایی از باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: مطالبات آقای دایی از باشگاه پرسپولیس دو بخش است. یک بخش بحث مالیات قرارداد اوست که متن صریح است که در قرارداد آمده و عنوان شده تمام مالیات و عوارض قانونی قرارداد بر عهده باشگاه است که باشگاه از پرداخت آن خودداری کرده است. همین موضوع با وجود این که آقای دایی تعهدی برای پرداخت این مالیات نداشته مشکلاتی برایش ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: ما بر اساس قانون به کمیته انضباطی شکایت کردیم و پس از رای کمیته انضباطی مجددا در کمیته استیناف این رای بررسی شد و با وجود این که علی دایی می‌توانست یک و نیم برابر قراردادش را هم بگیرد اما این کار را نکرد و فقط خواهان حق و حقوق قانونی خود شده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا مدیران حال حاضر باشگاه مذاکراتی با او و علی دایی برای توافق انجام داده‌اند یا خیر گفت: متاسفانه مدیران باشگاه پرسپولیس به جای اینکه کارهای مدیران سابق را جبران کنند و به دنبال توافق باشند، فقط در رسانه‌ها مصاحبه می‌کنند و علیه علی دایی جو ایجاد می‌کنند تا او را مقابل افکار عمومی قرار دهند. تا به حال با وجود این که ما خواهان برگزاری جلسه و توافق مسالمت‌آمیز برای این موضوع بودیم هیچ گونه درخواستی از باشگاه پرسپولیس ارائه نشده است. مدیران باشگاه فقط مصاحبه می‌کنند و یک بار هم حتی گفتند که ما توافق کرده‌ایم اما در واقع با علی دایی هیچ توافقی انجام نشده است.

وکیل علی دایی درباره این که آیا امکان دارد به خاطر بدهی باشگاه پرسپولیس به دایی این باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا محروم شود گفت: بر اساس قوانین کمیته صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها نباید بدهکار باشند. هر اتفاقی ممکن است در این  زمینه رخ بدهد. به هر حال علی دایی خواهان حقوق قانونی خود است. البته او هیچ وقت دوست ندارد باشگاه پرسپولیس از ناحیه علی دایی زیان ببیند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر جلسه‌ای برای توافق برگزار شود آیا امکان دارد علی دایی با باشگاه پرسپولیس توافق کند گفت: حکمی که از سوی کمیته انضباطی ارائه شده و در ادامه در کمیته استیناف تایید شده قطعی است و باید اجرا شود. باشگاه پرسپولیس هم باید یا الان این رای را اجرا کند یا رضایت علی دایی را بگیرد. آن‌ها باید اول درخواست بدهند که با هم صحبت کنیم تا ببینند چگونه می‌توانند رضایت دایی را بگیرند. همان طور که گفتم علی دایی اصلا دوست ندارد باشگاه پرسپولیس متضرر شود. البته اگر این رویه از سوی مدیران باشگاه ادامه داشته باشد و آن‌ها فقط به دنبال مصاحبه کردن باشند و در عمل هیچ کاری نکنند، ممکن است باشگاه با محرومیت مواجه شود. این قانون کمیته صدور مجوز حرفه‌ای است.

پیش‌بین همچنین تصریح کرد: در گذشته با وجود این که علی دایی تیم بحران زده را سر و سامان بخشیده بود با او آن رفتار را کردند و از تیم کنارش گذاشتند و در ادامه مدیران بعدی باشگاه به جای این که به دنبال دلجویی باشند و سعی کنند رضایت علی دایی را به دست بیاورند فقط در رسانه‌ها علی دایی را مقابل افکار عمومی قرار می‌دهند. البته از همان زمان هم ما به دنبال توافق بودیم اما وجود اصرارها و پیگیری علی دایی، مسئولان باشگاه نخواستند که برای انجام توافق مذاکره کنند.