پایان شکست‌های دالاس در NBA با برد برابر واشنگتن

رقابت‌های لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا با چهار مسابقه ادامه پیدا کرد.

به گزارش شبکه لحظه:

در جریان این مسابقات، تیم دالاس ماوریکس موفق شد در خانه در سالن آمریکن ایرلاین سنتر میهمان خود واشنگتن ویزارد را با نتیجه ۱۱۹ بر ۱۱۰ شکست دهد. برای دالاس بازیکن سال اولی لوکا دنچیچ ۲۳ امتیاز، وسلی متئوس ۲۲ امتیاز و هریسون بارنز ۱۹ امتیاز و ۱۳ ریباند کسب کردند تا به شش شکست متوالی دالاس پایان دهند. این شانزدهمین پیروزی دالاس مقابل واشنگتن در ۱۷ رویارویی اخیر دو تیم محسوب می شود.

جان وال ستاره تیم واشنگتن ۲۴ امتیاز و ۱۰ پاس منجر به گل، اتو پرتر و بردلی بیل ۱۹ امتیاز کسب کردند در  حالی که بردلی بیل فقط یک شوت از ۹ اقدام سه امتیازی خود را وارد سبد دالاس کرد. در کوارتر دوم تیم دالاس ۹ پرتاب سه امتیازی موفق از ۱۴ اقدام خود را ( که ۴ پرتاب موفق سه امتیازی توسط وسلی متئوس  وارد و یک پرتاب توسط لوکا دنچیچ در ثانیه های پایانی نیمه اول وارد سبد دالاس شد) گل کردند و موفق به ثبت پیروزی ۴۹-۷۰ در پایان نیمه اول شدند که این بیشترین امتیاز کسب شده در پایان یک نیمه برای دالاس است. واشنگتن در بازی دیشب فقط یک بار موفق شد از حریف خود در امتیازات پیشی بگیرد که آن هم با پرتاب سه امتیازی اتو پرتر در ۵ دقیقه و ۳۸ ثانیه مانده به پایان کوارتر اول و با نتیجه ۱۲-۱۳ به دست آمد.

از دیگر نکات جالب بازی دیشب تقابل مربیان دو تیم بود که اسکات بروکس سرمربی واشنگتن و دریک کارلایل سرمربی دالاس در سال ۱۹۸۷ در لیگ چین بازی می کردند و با یکدیگر نیز هم اتاق بودند.

در دیگر بازی تیم شارلوت هورنتس موفق شد در خانه در سالن اسپکترام سنتر با نتیجه ۱۱۳ بر ۱۰۲ آتلانتا هاوکس را از پیش رو بردارد. شارلوت با افزایش امتیازات خود در کوارتر چهارم موفق به کسب پیروزی در چهارمین بازی متوالی خانگی خود شد. کمبا واکر گارد آل استاری شارلوت ۲۹ انتیاز و ۷ پاس منجر به گل و ماروین ویلیام ۲۰ امتیاز و ۸ ریباند کسب کردند.

آتلانتا برای اولین بار در ترکیب شروع کننده بازی از هر سه بازیکن سال اولی که در مراسم درفت انتخاب کرده بود یعنی تری یانگ، کوین هرتر و امری اسپلمن استفاده کرد. برای آتلانتا تری یانگ ۱۸ امتیاز و ۱۰ پاس منجر به گل و کنت بیزمور ۱۶ امتیاز امتیاز و از روی نیمکت جرمی لین بازیکن فصل گذشته شارلوت ۱۹ امتیاز کسب کردند ولی مانع از هشتمین شکست آتلانتا در ۹ تقابل اخیر با شارلوت نشدند.

در دیگر بازی مهم امروز تیم پورتلند با نتیجه ۱۱۸ بر ۱۰۳ میلواکی باکس را در خانه در سالن مودا سنتر شکست دهد. سی جی مک کام بهترین بازیکن پورتلند بود که ۴۰ امتیاز، ۶ پاس منجر به گل و ۵ پرتاب سه امتیازی موفق در ۳۶ دقیقه کسب کرد. ایوان ترنر هم از روی نیمکت ۱۶ امتیاز و ۱۱ ریباند داشت. برای میلواکی ستاره این تیم جیانیس آنتتکونپو ۲۳ امتیاز، ۹ ریباند و ۶ پاس منجر به گل، بروک لوپز سنتر جدید میلواکی ۲۲ امتیاز و ۶ پرتاب سه امتیازی موفق و خریس میدلتون ۲۲ امتیاز، ۸ ریباند و ۶ پاس منجر به گل کسب کردند. بازی با سرعت بالایی شروع شد که این روند تا پایان ادامه دار بود زیرا شاهد نبرد دو تیم با توان هجومی بالا بودیم که هر دو تیم جز ۵ تیم هجومی برتر لیگ هستند.

میلواکی با سرمربی جدید این فصل خود مایک بودنهاوزر کاملا با فرمی جدید بسکتبال بازی می کند. این تیم فصل گذشته در آمار اقدام های سه امتیازی جزو ۵ تیم آخر لیگ بود در حالی که در این فصل دومین تیم لیگ در اقدام های سه امتیازی با میانگین ۴۱ اقدام در هر بازی شده‌است.  میلواکی در شکست ۱۱۵ بر ۱۱۳ مقابل بوستون ۵۵ اقدام سه امتیازی داشت که بسیار زیاد است، اما مهمترین تغییر تاکتیکی پورتلند در این فصل با فصل گذشته استفاده از ایوان ترنر به عنوان بازی گردان اصلی در ترکیب ذخیره است ( ترنر فصل گذشته جزو ۵ بازیکن شروع کننده تیم پورتلند بود)، که این تغییر باعث شده نیمکت پورتلند به یکی از بهترین نیمکت‌های لیگ بدل شود و تاکنون رده نهم را در تعداد امتیازات کسب شده توسط نیمکت یک تیم را از آن خود کرده است.

تیم فینیکس سانز در خانه در سالن تاکینگ استیک ریست آرنا با نتیجه ۱۰۴ بر ۸۲ مغلوب میهمان خود بروکلین نتس شد. برای بروکلین کریس لورت ۲۶ امتیاز و دی آنجلو راسل ۱۵ امتیاز کسب کردند و برای فینیکس هم دوین بوکر ۲۰ امتیاز و بازیکن سال اولی دی آندر ایتون ۱۵ امتیاز و ۱۳ ریباند به دست آوردند. این سومین پیروزی از ۴ مسابقه قبلی بروکلین بود در حالی که برای فینیکس  هشتمین شکست در ۹ بازی قبلی ثبت شد. یرد دادلی بازیکن سابق تیم فینکس که سابقه هفت حضور را در این تیم دارد، برای اولین بار مقابل تیم سابق خود قرار گرفت و نمایش قابل قبولی از خود ارائه داد. جمال کرافورد هم با بازی کردن در بازی دیشب تعداد بازی های خود در لیگNBA را به ۱۲۷ بازی رساند و رتبه بیست و نهم لیگ در این زمینه را از آن خود کرد.

بهترین مکان برای شروع قدرتمند در ۴ مسابقه خارج از خانه در کنفرانس غرب برای بروکلین، شهر فینیکس بود چرا که در سه بازی آینده با تیم های غربی به ترتیب با دنور ناگنس، گلدن استیت واریرز و مینه سوتا تیمبرولوز  است.

منبع: خبرگزاری ایسنا