پایان کار ۹ پنچاک‌سیلات‌کار ایران در بازی‌های آسیایی با تنها یک مدال!

آخرین ملی‌پوش پنچاک‌سیلات کار ایران در بخش بانوان با شکست در مسابقه نیمه‌نهایی، به مدال برنز رسید.

به گزارش ایسنا،‌ تهمینه کربلایی ملی‌پوش تیم پنچاک‌سیلات بانوان ایران در مبارزه مرحله نیمه‌نهایی بازیهای آسیایی جاکارتا، به مصاف حریفی از ویتنام رفت که با شکست در این مبارزه، به مدال برنز بازی‌های آسیایی بسنده کرد.

در مبارزه نیمه‌نهایی وزن ۶۰ تا ۶۵ کیلوگرم بانوان، آخرین ملی‌پوش پنچاک‌سیلات ایران “انگوین تهی” از ویتنام را پیش رو داشت که ۵ بر ۰ نتیجه را واگذار کرده و تنها مدال برنز ایران در این رقابت‌ها را کسب کرد.او پیش از این نیز در مرحله یک‌چهارم نهایی باید به مصاف “کامالوا آلینا” از قرقیزستان می‌رفت که به دلیل عدم حضور این حریفش راهی مرحله نیمه‌نهایی شد تا کربلایی بدون اینکه در مبارزه ای رقابت کرده و برنده شده باشد، صاحب مدال برنز بازیهای آسیایی شود.

این مدال تنها مدال نمایندگان ایران در مسابقات پنچاک‌سیلات بازی‌های آسیای ۲۰۱۸ جاکارتا بود. ایران با ۹ ورزشکار در این رشته در دو بخش مردان و زنان شرکت کرده بود.

تهمینه کربلایی‌صادقی پس از  کسب تنها مدال پنچاک سیلات(برنز) ، اظهار کرد: با توجه به اهمیت کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی سطح رقابت‌ها خیلی بالا بود و من تمام تلاشم را کردم تا در میان مدعیان جهان این رشته که اکثرا آسیایی هستند به فینال برسم  ولی  حریف ویتنامی من خیلی قوی بود. شرمنده مردم، مسئولان و مربیان تیم‌ ‌ملی شدم. آن‌ها خیلی زحمت کشیدند و بچه‌های تیم همه جنگیدند  ولی  حریفان خیلی با تجربه‌تر بودند.

دارنده تنها مدال پنچاک‌سیلات ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، بیان‌ کرد: به رغم برنامه‌ای که داشتم در جریان مبارزه نتوانستم آن طور که باید مسابقه دهم. حریف از  من پیش افتاد و در نهایت کار را با همان مدال برنز تمام کردم در حالی که هدفم حداقل حضور در فینال بود ولی همین که دست خالی از  این مسابقات برنگشتیم خدا را شکر می‌کنم اما، شرمنده مردم شدم که نتوانستم با طلا به کشور بازگردم.