پایان کشتی آزاد جام آلانز با معرفی نفرات برتر


 
به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام آلانز روزهای ۱۷ و ۱۸ آذرماه در ولادی قفقاز روسیه برگزار شد و تیم ۷ نفره منتخب مازندران با هدایت میرعمادیان با یک مدال نقره به کار خود پایان داد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم جابر صادق‌زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ابراهیم سعیداف از کشور بلاروس با نتیجه ۸ بر ۳ به پیروزی دست یافت وی در دور سوم با نتیجه ۱۰ بر صفر پاول کریوتسوف از روسیه را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۵ بر ۴ از سد ماگومدقاضی ماگومداف از روسیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال در مصاف با گنو پتریاشویلی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک از گرجستان با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

نتایج ۶ نماینده دیگر ایران در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ماگومدرسول ادریس اف از کشور روسیه با نتیجه ۹ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل لومتادزه از گرجستان، یخکشی از دور رقابت ها کنار رفت. (شانزدهم شد)
در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد یوسفی در دور نخست ماگومد سایدووی از گرجستان را با نتیجه ۹ بر ۶ مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل رازامبک جمال اف از روسیه با نتیجه ۱۲ بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف در دور بعد، یوسفی حذف شد. (یازدهم شد)
در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین الیاسی در دور نخست مقابل نیکیتا سوچکوف از کشور روسیه با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست خورد و با توجه به مغلوب شدن این کشتی گیر روس در دورهای بعد، الیاسی از دور مسابقات کنار رفت. (شانزدهم شد)
در وزن ۷۹ کیلوگرم امید حسن تبار در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب داوید خوتسیشویلی از گرجستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل ماگومد رمضان اف از روسیه، حسن تبار از دور رقابت‌ها کنار رفت. در همین وزن علی سوادکوهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل تاجیتین آکایف از روسیه با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و با توجه به مغلوب شدن حریفش در دور بعد وی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت. (سوادکوهی چهاردهم و حسن تبار پانزدهم شدند)
در وزن ۹۲ کیلوگرم مرتضی رضایی قلعه پس از استراحت در دور اول در دور دوم با توجه به حاضر نشدن اصلان بک آلبوروف از آذربایجان پیروز شد وی در دور سوم مقابل شریف شریف اف با توجه به آسیب دیدگی از ناحیه زانو با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و به کشتی ادامه نداد و در ادامه نیز با توجه به مغلوب شدن شریف اف مقابل آنزور اوریشف از روسیه، رضایی قلعه حذف شد. (هفتم شد)
 

اسامی نفرات برتر این مسابقات نیز به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: ۱- عباس گادجی ماگومدوف (روسیه) ۲- هوروش دوندوک (روسیه) ۳- رامیز گامزاتوف (روسیه) و ماگومد عبدالرحمن اف (روسیه)
۶۱ کیلوگرم: ۱- رمضان فرض علی اف (روسیه) ۲- بکا لومتادزه (گرجستان) ۳- یولیان گرگنوف (روسیه) و الکساندر بوگومویف (روسیه) … ۱۶- محمد باقر یخکشی (ایران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- مسلم سیداله یف (روسیه) ۲- کوربان شیرایف (روسیه) ۳- ناچین کولار (روسیه) و آلان گوگایف (روسیه) 
۷۰ کیلوگرم: ۱- داوید بایف (روسیه) ۲- ماگومد قربان علی اف (روسیه) ۳- جیمز گرین (آمریکا) و رازامبک جمال اف (روسیه) … ۱۱- محمد یوسفی (ایران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- تیمور بیژویف (روسیه) ۲- آوتاندیل کنتچادزه (گرجستان) ۳- احمد عثمان اف (روسیه) و کاخابر هوبژتی (روسیه) … ۱۶- حسین الیاسی (ایران)
۷۹ کیلوگرم: ۱- گادجی نبی اف (روسیه) ۲- آتساماز ساناکویف (روسیه) ۳- آلان زاسایف (روسیه) و خلیل امین اف (روسیه) …۱۴- علی سوادکوهی (ایران) ۱۵- امید حسن تبار (ایران)
۸۶ کیلوگرم: ۱- ولادیسلاو والیف (روسیه) ۲- ماگومدشریف بیلاکایف (روسیه) ۳- اسلاویک نانیف (روسیه) و سوسلان کتسویف (روسیه)
۹۲ کیلوگرم: ۱- آنزور اوریشف (روسیه) ۲- ماگومد کوربانوف (روسیه) ۳- علی خان جبرائیل اف (روسیه) و شریف شریف اف (آذربایجان) ۷- مرتضی رضایی قلعه (ایران)
۹۷ کیلوگرم: ۱- ولادیسلاو بایتسایف (روسیه) ۲- شامیل موسایف (روسیه) ۳- زین اله کوربانوف (روسیه) و ایگور اوسیانیکوف (روسیه)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- گنو پتریاشویلی (گرجستان) ۲- جابر صادق زاده (ایران) ۳- ماگومدقاضی ماگمدوف (روسیه) و ویتالی گولویف (روسیه)

منبع: ایسنا