پرسپولیس 2-نساجی1؛ جنجالی در حد لالیگا!

پرسپولیس در نمایشی فوق العاده در نیمه دوم و با سود بردن از تجربه بالای خود توانست به برتری برابر نساجی دست یابد و به رده دوم جدول صعود کند.

به گزارش “ورزش سه”، شاگردان برانکو ایوانکوویچ در نیمه دوم با ارائه نمایشی مناسب مقابل حریف مازندرانی خود به دو گل دست یافتند تا در رده دوم جدول جایگاه خود را در هفته ششم تثبیت کنند. سرخپوشان که در نیمه اول نیز فرصت‌هایی مناسب برای گلزنی داشتند، در 45 دقیقه دوم به خوبی از فرصت سود برده و خود را 12 امتیازی کردند.

 

 

استادیوم: آزادی    تماشاگر: حدود 15 هزار نفر

 

ترکیب پرسپولیس:

 

 • بوژیدار رادوشوویچ
 • سیدجلال حسینی
 • محمد انصاری
 • حسین ماهینی (84-شایان مصلح)
 • شجاع خلیل زاده
 • کمال کامیابی نیا
 • احمد نوراللهی( 69- حمیدرضا طاهرخانی)
 • سیامک نعمتی
 • امید عالیشاه
 • علی علیپور (82- آدام همتی)
 • گادوین منشا

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

 

ترکیب نساجی:

 

 • امین رضایی
 • حمیدرضا دیوسالار
 • حامد شیری
 • گولسیانی
 • فرشاد فرجی
 • محمد آبشک
 • احمد عبداله زاده
 • سجاد آشوری (74-امید سینگ)
 • علی اصغر عاشوری(85-سیدمحمد میری)
 • علی شجاعی
 • محمد عباس زاده(67-محمدمهدی نظری)

 

سرمربی: جواد نکونام

 

 

 

اخطار:

 

کمال کامیابی نیا دقیقه 43 از پرسپولیس

محمد آبشک دقیقه 43 از نساجی

علی شجاعی دقیقه 45 و 63 از نساجی

 

 

 

 

کارت قرمز:

 

علی شجاعی دقیقه 63 از نساجی

 

 

 

 

شرح گل ها:

 

پرسپولیس 1 نساجی مازندران 0 ( دقیقه 50، علی علیپور): ارسال حسین ماهینی با ضربه سر دیدنی علی علیپور گل برتری پرسپولیس را رقم زد تا سرخپوشان از حریف مازنی خود پیش بیفتند.

پرسپولیس 2 نساجی مازندران 0 ( دقیقه 70، حامد شیری): سیامک نعمتی در حرکتی دیدنی و تکنیکی پا به توپ به محوطه جریمه آمد و ارسال خود را برای گلزنی منشا تدارک دید اما مدافع نساجی به اشتباه دروازه خود را باز کرد.

پرسپولیس 2 نساجی مازندران 1: (دقیقه 7+90، گولسیانی): هافبک گرجستانی نساجی در دقایق پایانی موفق شد ضربه پنالتی تیمش را در جهت حرکت بوژیدار تبدیل به گل کند.

 

 

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 3: گادوین منشا از پشت محوطه جریمه با چرخشی مناسب و ضربه محکم به سمت دروازه قصد گلزنی داشت که این ضربه به دست مدافع نساجی برخورد کرد و داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 6: ضربه بی دقت و عجولانه شجاع خلیل زاده از فاصله 30 متری با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 15: ارسال از سمت راست و به شکلی زمینی با عبور از عباسزاده و بوژیدار به شکل خطرناکی تبدیل به کرنر برای نساجی شد و این تیم از ثبت گل محروم ماند.

دقیقه 30: ارسال ضربه ایستگاهی با تاثیری که علی علیپور روی آن گذاشته بود با برخورد به تیرک دروازه راهی اوت شد تا بهترین شانس سرخپوشان از دست برود.

دقیقه 43: درگیری دو بازیکن از پرسپولیس و نساجی و اعتراض آنها به داور با یک کارت زرد برای کمال کامیابی نیا از پرسپولیس و محمد آبشک از نساجی همراه شد.

دقیقه 50: ارسال حسین ماهینی با ضربه سر دیدنی علی علیپور گل برتری پرسپولیس را رقم زد تا سرخپوشان از حریف مازنی خود پیش بیفتند.

دقیقه 87: فرار حمید طاهرخانی در ضدحمله و پاس او برای نعمتی پشت محوطه جریمه با ضربه این بازیکن راهی به دروازه نیافت و راهی اوت شد.

دقیقه 90: ارسال امید عالیشاه برای گادوین منشا با ضربه سر مناسبی از این بازیکن همراه نشد اما توپ به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

دقیقه 3+90: حرکت مهاجم نساجی به محوطه جریمه با تکل کمال کامیابی نیا با اعلام خطای پنالتی بحث برانگیز همراه شد تا داور به نشانه پنالتی در سوت خود بدمد.

 

 

 

شرح نیمه اول:

پرسپولیس با توجه به میزبانی در این بازی دقایق ابتدایی را با فشار روی دروازه نساجی آغاز کرد و فرصت‌هایی توسط منشا و علیپور برای دستیابی به گل شکل داد که نتوانست از آن سود ببرد.
بازی فیزیکی دو تیم در میانه میدان، باعث خطاهای متعددی شد که کار داور را برای اداره بازی سخت‌تر می‌کرد و در این بین اعتراضاتی نیز به نحوه قضاوت رضا کرمانشاهی وجود داشت.
جواد نکونام نیز تیمش را با برنامه جالب توجهی در زمین حاضر کرده بود و پرس در بین بازیکنان این تیم حرف اول را می‌زد و انتقال توپ در سریعترین زمان ممکن به خط حمله در دستور کار نساجی قرار داشت. اتفاقی که باعث شد تا عباسزاده و دیگر حمله وران نساجی در چند موقعیت صاحب فرصت روی دروازه نساجی شوند اما در زدن ضربات نهایی دقت کافی را نداشتند.
در نهایت 45 دقیقه ابتدایی بازی که پربرخورد و با موقعیت های نصفه‌ و نیمه دو تیم همراه بود با تساوی بدون گل خاتمه یافت و باید دید برانکو و نکونام چه برنامه ای برای تیم‌های خود برای ادامه مسابقه خواهند داشت.

 

شرح نیمه دوم:

پرسپولیس برای دستیابی به برتری و شکست طلسم سه بازی بدون پیروزی خود، با تدابیری که در رختکن برانکو به بازیکنانش گوشزد کرده بود، از همان ثانیه‌های ابتدایی عرصه را بر حریف تنگ کرد تا آنها به دردسر بزرگی برای حفظ نتیجه و بسته نگه داشتن دروازه خود بیفتند.
عقب نشینی بازیکنان نساجی تا یک سوم دفاعی این تیم اما این فرصت را برای مدافعان پرسپولیس هم شکل داد تا با پیش روی به ایجاد موقعیت بپردازند و ماهینی بعد از ماه ها در نقش گلساز برای تیمش با ارسال پاس، این تیم را به گل اول رساند. نساجی بعد از دریافت گل نیز نتوانست از زیر فشار پرسپولیس خارج شود و 10 نفره شدن این تیم تمام معادلات جواد نکونام را برهم زد. در روز موفق وینگر های پرسپولیس آنها عرصه را کاملا بر حریف تنگ کردند و روی حرکت انفرادی نعمتی آنها توانستند به گل دوم نیز دست یابند.
در شرایط که نساجی مازندران بعد از دریافت گل چند موقعیت مناسب دیگر نیز نصیب پرسپولیس کرده بود، رضا کرمانشاهی در ثانیه های پایانی یک خطای پنالتی به سود نساجی اعلام کرد تا نکونام شکست را کمرنگ‌تر کند.

 

 

 

نکات ویژه:

پرسپولیس در سه بازی اخیر خود موفق به برتری نشده است.
این اولین جدال تاریخ دو تیم محسوب می‌شود.
برانکو پیش از این با یحیی گل محمدی، علی دایی، علی کریمی به عنوان شاگردانش در تیم ملی جدال داشته و اکنون برابر جواد نکونام قرار گرفته است.
علی علیپور، شجاع خلیل زاده و امید عالیشاه سه بازیکنی در ترکیب پرسپولیس هستند که اصالتی مازندرانی دارند و علیپور نیز سابقه بازی در نساجی را در کارنامه دارد.
در ترکیب تیم مقابل محمد عباسزاده که گلزن برتر نساجی محسوب می‌شود سابقه حضور در پرسپولیس را در کارنامه دارد.

 

 

 

 

حواشی:

بلیت فروشی این بازی از صبح امروز و از طریق سامانه به انجام رسیده است.
استقبال جالبی از سوی هواداران نساجی از این بازی شده و ۶ دستگاه اتوبوس از قائمشهر در تهران حاضر شده اند و به دنبال حمایت از تیم این شهر هستند.

 

 

 

اتفاق ویژه:

اولین جدال تاریخی پرسپولیس و نساجی با برتری سرخپوشان تهرانی به پایان رسید. نساجی که در این فصل بعد از 24 سال به سطح اول فوتبال ایران بازگشته، با حمایت هواداران پرشور خود در آزادی امیدوار به کسب نتیجه برابر شاگردان برانکو بود، اما سرخپوشان تهرانی با بهره گیری از فرصت‌های خود آنها را با شکست بدرقه کردند.

 

 

 

بازیکن برتر:

سیامک نعمتی اگر در دقایق پایانی آن حرکت خودخواهانه برای ثبت گل را انجام نمی‌داد شاید یکی از بهترین روزهای فوتبالی خود را پشت سر می‌گذاشت اما با این حال باز هم نمی‌توان از نمایش موفق او در ثبت پیروزی پرسپولیس به سادگی گذشت. سرعت و تکنیک قابل توجه این بازیکن در هر دو سمت چپ و راست مدافعان نساجی را به چالش بزرگی تبدیل کرد اما او با یک پاس گل و ایجاد چند موقعیت یکی از برترین بازیکنان تیمش لقب گرفت.