پورعلی‌گنجی: به خاطر شرایط خوب پک ترجیح دادم در این مرکز روند درمانم را طی کنم

ملی‌پوش فوتبال ایران که برای انجام کارهای درمانی‌اش در مجموعه پک به سر می‌برد گفت: یک تیم خیلی خوب در پک حضور دارد که با احساس مسئولیت از بازیکنان مراقبت می‌کند.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از فدراسیون فوتبال:

مرتضی پورعلی گنجی گفت: مصدومیت من به این خاطر شروع شد که من فصل را به درستی آغاز نکردم. بعد از جام جهانی حدود یک ماه استراحت کردم. ضمن این که در این مدت منتظر پاسخ برایتون بودم تا تمریناتم را به صورت رسمی در این باشگاه آغاز کنم. من نتوانستم تمرینات خیلی خوبی را به تنهایی انجام دهم و زمانی که به باشگاه جدیدم در بلژیک رفتم حدود یک هفته تا ۱۰ روز با این تیم تمرین کردم و این تمرینات برای آماده سازی من به اندازه کافی مناسب نبود تا بتوانم بازی‌های سخت و سنگین آنجا را تحمل کنم.

مدافع تیم ملی در ادامه افزود: ضمن این که به خاطر بازی‌های سنگین جام جهانی و بدن ناآماده من بعد از این مسابقات، چهار بازی در این فصل بلژیک انجام دادم و در نهایت در یک تمرین فشرده درون تیمی به دنبال ضربه‌ای کوچک به لیگامنت پای من آسیب وارد شد.

پورعلی گنجی در ادامه تاکید کرد: به خاطر این که شرایط خوبی در تهران و در پک وجود داشت و به خاطر کادر مجرب این مرکز اعم از دکتر شهاب، دکتر خانلری و میکائیل ترجیح دادم به این مرکز بیایم. در حال حاضر شرایط درمانم را به خوبی در اینجا سپری می‌کنم و احساس می‌کنم که شرایط مناسبی در اینجا برای من مهیا بوده و به همین خاطر در اینجا روند بهبودم را آغاز کردم. حالا و پس از گذشت حدود سه هفته بسیار خوب پیش رفته‌ایم و به امید خدا تا چهار هفته دیگر به تمرینات بازمی‌گردم.

وی در ادامه در مورد نوع مصدومیت اش گفت: لیگامنت خارجی پای من حدود ۵۰ درصد پارگی داشت. البته شانس آوردم که مینیسک و رباط کناری آن پاره نشد و در صورت بروز این اتفاق مجبور بودم حدود هشت ماه درمان انجام دهم. اما شکر خدا این مصدومیت و آسیب لیگامنت من به همین صورت باقی ماند و به سایر بخش‌های زانوی من سرایت نکرد. در حال حاضر باید مراقب باشم تا بتوانم طی یک ماه آتی بهبودی کامل را به دست بیاورم.

وی ادامه داد: احساس می‌کنم یک تیم خیلی خوب در اینجا حضور دارد که با احساس مسئولیت از بازیکنان مراقبت می‌کند. شرایط و امکانات خوبی در بخش فیزیوتراپی و ریکاوری در این مکان برای بازیکنان مهیا شده که هر مرکزی ندارد. نشان می‌دهد که اعضای تیم ملی برای بازیکنان تیم حساب ویژه‌ای باز کرده و من فکر می‌کنم که بازیکنان تیم ملی که مصدوم می شوند می‌توانند به این مرکز بیایند و از این امکانات استفاده کند. چرا که همه چیز در کنار هم در مرکز پک وجود دارد. اعم از تیم خوب و مجرب برای رفع مشکلات بازیکنان و هم سالن خوب و مرکز درمانی و فیزیوتراپی مناسب به همراه استخر و خیلی چیزهای دیگر که می تواند شرایط را برای بازگشت بازیکن مصدوم مهیا کند.

پورعلی گنجی در پایان گفت: من از تیم ملی نوجوانان تاکنون در تیم‌های ملی فدراسیون حضور دارم و خدا را شکر می‌کنم که در تیم ملی ما بعد از چند سال همچنین شرایطی توسط کی‌روش در تیم ملی مهیا شده که بازیکنان بتوانند از امکانات آن استفاده کنند و روند آماده سازی و بازگشت به سطح قبلی ورزش را طی کنند و به طور کامل از مصدومیت رهایی پیدا کنند.