لیگ قهرمانان اروپا : پیروزی بارسلونا در نبود مسی

به گزارش شبکه لحظه :

در ادامه دیدارهای شب دوم هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، دیشب از ساعت 22 و 30 دقیقه، شش دیدار دیگر برگزار شد.

در ورزشگاه نیوکمپ، رافینیا و آلبا با وجود غیبت مسی توانستند به پیروزی های بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا تداوم ببخشند و با کسب سه امتیاز بارسلونا  را در صدر جدول گروه بی  قرار دهند.مسی به دلیل مصدومیت از ناحیه دست سه هفته از بازی ها دور خواهد بود. با وجود این، رافینیا توانست با یک ضربه ساده  دروازه اینتر را بازکند و حضور درست خود در این میدان را توجیه نماید.ابتدا در دقیقه 18، لنگله که در بازی قبلی خود یک گل به سویا زده بود تلاش کرد دروازه اینتر را باز کند، اما هاندانوویچ توانست با پای خود ضربه سر او را به شکل استادانه ای مهار کند.

با ادامه حملات بارسلونا، رافینیا که پنجمین حضورش در این فصل را تجربه می کرد موفق شد در دقیقه 32 با پاس درخشان سوارز گل اول را برای بارسلونا به ثمر برساند.پولیتانو در دقیقه 52 سعی کرد با همکاری مائورو ایکاردی گل تساوی را به ثمر برساند اما توپ او به تیرک افقی دروازه بارسلونا اصابت کرد.

سوارز نیز چندین بار برای اینترمیلان مزاحمت ایجاد کرد و در یکی از تلاشهایش توانست توپ را به دروازه هاندانوویچ برساند اما هاندانوویچ هوشمندانه سد راه او شد تا نتیجه همچنان 1-0 باقی بماند.

نهایتا این پاس عمقی راکیتیچ بود که آلبا را در موقعیت گلزنی قرار داد و او توانست در دقیقه 83 با یک ضربه قدرتمند با پای چپ توپ را در کنج راست دروازه جای دهد و کار را برای اینترمیلان تمام کند.

مسی که بازی را در نهایت آرامش از سکو دنبال میکرد شاهد بود که هم تیمی هایش بدون او هم توانستند کار را به خوبی تمام کنند.بارسلونا تا کنون در این فصل از سه بازی خود بیشترین امتیاز ممکن را کسب کرده  و اینترمیلان با 6 امتیاز تلاش خواهد کرد خود را به این تیم برساند

در این گروه تیم های تاتنهام و آیندهوون به نتیجه دو بر دو دست یافته بودند، یک امتیازی هستند.

در دیگر بازی مهم، در گروه C تیم پاری سن ژرمن میزبان ناپولی بود که توانست از شکست خانگی مقابل این تیم ایتالیایی بگریزد و به تساوی دو بر دو دست یابد.

گل نخست این بازی را لورنزو اینسینیه در دقیقه 29 برای ناپولی زد. در ادامه ماریو رویی بازیکن ناپولی در دقیقه 61 به اشتباه دروازه تیم خودی را باز کرد و کار را به تساوی کشاند اما دریس مرتنس در دقیقه 77 دوباره ناپولی را پیش انداخت اما آنخل دیماریا در دقیقه 93 با شوتی دیدنی دوباره کار را به تساوی کشاند تا پی اس جی مقابل شاگردان آنچلوتی متحمل یک شکست خانگی نشود.

در بازی دیگر این گروه لیورپول با نتیجه چهار بر صفر میهمان صرب خود ستاره سرخ بلگراد را شکست داد. گل‌های این دیدار را روبرتو فیرمینو در دقیقه 20، محمد صلاح 2 بار در دقایق 45 و 51 (از روی نقطه پنالتی) و سادیو مانه در دقیقه 80 زدند.

با این نتایج در جدول گروه C تیم‌های لیورپول، ناپولی، پاری‌سن‌ژرمن و ستاره سرخ به ترتیب با 6 امتیاز، 5 امتیاز، 4 امتیاز و یک امتیاز اول تا چهارم هستند.

دیگر دیدار جذاب امشب را تیم های دورتموند و اتلتیکو مادرید در گروه A و در ورزشگاه وستفالن برگزار کردند که زنبورها موفق شدند با چهار گل شاگردان سیمئونه را در شکست دهند تا اتلتیکو را که به خط دفاع قدرتمند شهرت دارد را تحقیر کنند.

گل‌های این بازی را اکسل ویتسل در دقیقه 38، رافائل گوئریرو دو بار در دقایق 73 و 89 و جیدون سانچو در دقیقه 83 به ثمر رساندند.

در جدول گروه A، دورتموند 9 امتیازی و اتلتیکومادرید 6 امتیازی به ترتیب اول و دوم هستند و تیم‌های موناکو و کلوب بروژ مقابل هم به تساوی یک بر یک دست یافته بودند، هر دو با یک امتیاز در رده‌های بعدی هستند.

اینتر حریف بارسای بدون مسی نشد/فرار پاریسی ها از شکست مقابل ناپولی و تحقیر اتلتیکو در وستفالن

در گروه D، پورتوی پرتغال با نتیجه سه بر یک لوکومتیو مسکو را شکست داد . موسی مارگا (26)، هکتور هررا (35)، خسوس کورونا (47) برای پورتو و آنتون میرانچوک (38) برای لوکوموتیو گلزنی کردند.

در همین گروه مصاف گالاتاسرای و شالکه در ترکیه بدون گل خاتمه یافت.

در جدول گروه D، پورتو با 7 امتیاز،‌شالکه با 5 امتیاز، گالاتاسرای با 4 امتیاز و لکومتیو مسکو بدون امتیاز اول تا چهارم هستند.