چک 8 میلیاردی اسپانسر سازمان لیگ برگشت خورد؟/ همه در انتظار شفاف‌سازی مالی!

از راهروهای سازمان لیگ فوتبال ایران خبر می‌رسد مبلغ هشت میلیارد تومان از چک‌های مجری اسپانسر‌های تبلیغات محیطی لیگ برتر فصل جاری که موعد آن فرا رسیده بود برگشت خرده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی  شبکه لحظه:

مدیران سازمان لیگ به دنبال فشار باشگاه‌ها، وعده داده‌ بودند به زودی چک اسپانسر نقد می‌شود و بخشی از مطالبات باشگاه‌ها به حسابشان واریز می‌شود. منتهی در همین رابطه با خبر شدیم به دلیل مشکلات مالی و عدم تسویه حساب با شرکت‌هایی که تبلیغات خود را در محوطه ورزشگاه‌های فوتبال ایران را منتشر کرده‌اند،‌اسپانسر نتوانسته در زمان مقرر برای نقد شدن چک پول به حساب واریز کند. همین مساله بحران بزرگی را برای مدیران فوتبال ایران در وضعیت اسفناک اقتصادی که با آن رو به رو شده‌اند ایجاد کرده و معلوم نیست این مطالبات مربوط به تبلیغات محیطی چه زمانی به حساب سازمان لیگ واریز خواهد شد. نقد نشدن چک هشت میلیارد تومانی البته نگرانی‌های زیادی هم درباره شرایط همکاری در ادامه فصل به دنبال داشته است.

گفتنی است مدیران سازمان لیگ ابتدای فصل تصمیم گرفتند برای لیگ برتر هجدهم با اسپانسر‌ها به صورت هفتگی قرارداد امضا کنند و دیگر یک قرارداد سنگین در ابتدای فصل امضا نشود که اجرای آن مثل قراردادهای سال قبل به مشکل بخورد. منتهی حالا مشخص شده که این روش هم مشکلات را برای رسیدن به موقع به مطالبات حل نکرده است.