کاراته از بازی‌های آسیایی حذف نمی‌شود

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، در روزهای گذشته مسئولان برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ «هانجو» چین اسامی رشته‌های مورد نظر خود برای حضور در بازی‌های آسیایی را منتشر کردند. خالی بودن جای کاراته این شائبه را ایجاد کرد که بعد از حذف این رشته از بازی‌های المپیک ۲۰۲۴، خطر حذف از بازی‌های آسیایی این رشته مدال آور برای کشورمان را نیز تهدید می‌کند.

«حیدر فرمان» مدیر اجرایی بازی‌های آسیایی در این رابطه گفت: لیستی که چینی‌ها منتشر کردند، لیست اولیه است و تاکنون چیزی قطعی نشده است. در واقع این پیشنهاد میزبان است و در جلسات مختلف و متعدد بررسی می‌شود.

وی در خصوص احتمال حذف کاراته گفت: این موضوع صحت ندارد. کاراته در قاره آسیا پشتوانه زیادی دارد و شورای المپیک آسیا به شدت با حذف کاراته مخالف است.

رشته‌های شنا، شیرجه، شنای موزون، واترپلو، تیروکمان، دو و میدانی، بدمینتون، شطرنج، بوکس، قایقرانی (کانو، رویینگ، بادبانی، کریکت، دوچرخه سواری، سوارکاری، شمشیربازی، فوتبال، گلف، هاکی، ژیمناستیک، هندبال، جودو، کبدی، جوجیتسو، کوراش، ووشو، پنجگانه، رول اسپورت، راگبی، سپک تاکرا، تیراندازی، اسکواش، تنیس روی میز، تکواندو، تنیس، سه گانه، والیبال سالنی و ساحلی، وزنه برداری و کشتی رشته‌هایی بودند که در لیست اولیه بازی‌های آسیایی قرار گرفتند.

منبع: مهر