کاراته ایران با 6 مدال طلا و سه برنز در استانبول تاریخ ساز شد

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، دومین مرحله لیگ سری آ کاراته در حالی به میزبانی شهر استانبول ترکیه با حضور 1813 کاراته کا از 102 کشور پیگیری می‌شود که نمایندگان کشورمان برای رسیدن به مدال در این مسابقات به روی تاتامی رفتند.

تیم ایران از 6 فینالیستی که موفق شده بودند به دیدار فینال راه یابند به 6 مدال طلای ارزشمند دست یافت و رکوردی تاریخی در سال 2019 بر جای گذاشت.
طراوت خاکسار، حمیده عباسعلی، کاتای تیمی بانوان(مائده نصیری پی، مهری یزدانی و پریسا رحمانی)، بهمن عسگری، مهدی قراری زاده و صالح اباذری مدال های طلای تیم ایران در این پیکارها را کسب کردند.

مهدی خدابخشی ، علی مسکینی وکاتای تیمی مردان با ترکیب(ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر) 3 مدال برنز این مسابقات را بدست آوردند. 

تیم کاراته ایران در شرایطی در دومین مرحله لیگ جهانی سری آ موفق به کسب این نتیجه تاریخی شد که در مرحله نخست این رقابت ها در اتریش، با کسب 2 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز در مجموع مردان و بانوان عنوان نایب قهرمانی را بدست آورده بود.

رده بندی مسابقات به شرح زیر است:

تیم ایران با کسب 6 مدال طلا و 3 برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد.

تیم ترکیه میزبان این بازی‌ها با ۴ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز نایب قهرمان شد و تیم ژاپن با یک طلا، ۳نقره و ۳ برنز در مکان سوم قرار گرفت.
اسپانیا با یک طلا و یک برنز سوم شد.
مونته نگرو و یونان هر کدام با یک طلا چهارم شد.
تیم های ایتالیا با ۲ نقره و یک برنز و چین تایپه با ۲ نقره پنجم و ششم شدند.
پرو و قزاقستان با یک نقره و یک برنز هفتم شدند.
تیم های آذربایجان، استرالیا، گرجستان با یک نقره هشتم شدند.
مصر با ۳ برنزنهم شد.ازبکستان و بلاروس با ۲ برنز دهم شدند و تیم های روسیه، کرواسی، مجارستان، تونس، سوییس، اکراین، اتریش و هنگ کنگ هر کدام با یک برنز مشترکاً در مکان یازدهم قرار گرفتند.

در بخش مردان ۳ طلا و ۳ برنز قهرمان

در بخش بانوان ۳ طلا  قهرمان

منبع: فارس