کار سخت شاگردان کولاکوویچ در جو سنگین وارنا

سومین روز مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان با انجام بازی هایی در شهرهای فلورانس، روسه، باری و وارنا پیگیری خواهد شد.

در روز سوم مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان، تیم ملی ایران در دومین دیدار خود از ساعت 22:10 به وقت تهران به مصاف بلغارستان می رود.

شاگردان کولاکوویچ که در بازی نخست به راحتی و مقتدرانه از سد پورتوریکو گذشتند، امشب یکی از سخت ترین و حساس ترین بازی های خود را در برابر میزبان برگزار می کنند. قصر ورزشی وارنا احتمالا پر از تماشاگران بلغاری خواهد بود که برای تشویق تیم ملی کشورشان برابر ایران هیجان زیادی دارند.

بلغارستان چند روز قبل در اولین بازی خود برابر فنلاند قرار گرفت و توانست در همین سالن 3 بر صفر در بازی افتتاحیه به برتری دست پیدا کند.

کنستانتینف و تیمش چند ماه قبل در تهران برابر تیم کولاکوویچ قرار گرفتند و با نتیجه 3 بر یک در جریان هفته پنجم لیگ ملت ها شکست را پذیرا شدند. حالا شاید آنها در پی گرفتن انتقام باشند؛ اما مهمترین نکته در این مسابقه جهش برنده این بازی برای صدرنشینی در گروه D است.

در صورتی که ایران بخواهد صدرنشین این گروه باشد و مسیر صعود را از همین حالا برای خودش فراهم کند، باید میزبان را در خانه خودش شکست دهد. البته که بیماری به وجود آمده برای مرتضی شریفی و امیرحسین توخته باعث شده این 2 بازیکن آمادگی لازم را مثل دیشب برای این بازی هم نداشته باشند.

در تاریخ بازی های رسمی ایران و بلغارستان 4 بار مقابل هم قرار گرفته اند. اولین بار در سال 1970 بلغارستان موفق به شکست 3 بر صفر ایران شد. این نتیجه در سال 2006 نیز تکرار شد؛ اما 2 رویارویی اخیر 2 تیم که در لیگ جهانی اتفاق افتاده با برتری 3 بر یک کشورمان همراه بوده است. این ایرانی ها را امیدوارتر می کند تا به روند سال های اخیر خود برابر بلغارستان ادامه دهند.

در یکی از مهم ترین دیدارهای امروز نیز فرانسه با برزیل روبه رو خواهد شد.

برنامه کامل دیدارهای روز سوم مسابقات به شرح زیر است:

* گروه اول، فلورانس:
جمهوری دومینیکن – ژاپن(19:30)
ایتالیا – بلژیک(23:45)

* گروه دوم، روسه:
مصر – کانادا(18:30)
برزیل – فرانسه(22:00)

 

* گروه سوم، باری:
استرالیا – آمریکا(19:30)
کامرون – صربستان(23:00)

 

* گروه چهارم، وارنا
پورتوریکو – لهستان (ساعت 18:30)
ایران – بلغارستان (ساعت 22:10)