کانتونا: مورینیو خوب است ولی نه در حد یونایتد

ستاره سابق منچستریونایتد بار دیگر به انتقاد از سرمربی این تیم پرداخت. او از گواردیولا به عنوان بهترین مربی برای تیم سابقش یاد کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، اریک کانتونا ستاره سابق منچستریونایتد که اکنون حضور در دنیای بازیگری را تجربه می‌کند، درباره تجربه فوتبال و سینما گفت: من قبل از این که فوتبالیست شوم عاشق سینما بودم ولی چون کفش‌های خوبی داشتم ترجیح دادم فوتبالیست شوم. حضور در یک فیلم فوق العاده است و حضور در منچستریونایتد نیز فوق العاده است. البته نه یونایتد الان. درست است که اول فصل است. منچستریونایتد باشگاه بزرگی است و بزرگ خواهد ماند و در آینده قهرمان می‌شود. شیوه بازی که آنها دارند خوب نیست و برای هواداران مطلوب به نظر نمی‌رسد. هیچ خلاقیت و زیبایی در آن دیده نمی‌شود. من مورینیو را دوست دارم. او شخصیت خوبی دارد ولی نه برای منچستریونایتد. به جای او گواردیولا باید مربی یونایتد می‌شد. او در تیم هایی که نمی‌خواهم اسم ببرم جادو می‌کند.

او در ادامه گفت: برای من خیلی دردناک است که اسم تیمی را ببرم که الان با گواردیولا دارد فوتبال زیبایی ارائه می‌دهد ولی می‌گویم چون نمی‌توان آن را کتمان کرد. منچسترسیتی (او هم‌زمان دستانش را به حالت خشم مشت می‌کند). منچسترسیتی فوتبال بسیار خوبی بازی می‌کند و این به خاطر حضور گواردیولا است. به همین خاطر است که می‌گویم او باید در یونایتد حضور می‌داشت. او فرزند معنوی یوهان کرویف است. او زیر نظر کرویف در بارسلونا کار کرد و چیزهای زیادی از او یاد گرفت و تنها کسی است که باید در یونایتد حضور داشته باشد.

کانتونا در پایان صحبت‌های خود گفت: همیشه بهترین مربی‌ها در باشگاه‌ها هستند. در جام جهانی لوپتگی وقتی در تیم ملی اسپانیاست قبول می‌کند که سرمربی رئال مادرید شود. او حضور در مادرید را به ادامه کار در اسپانیا ترجیح می‌دهد. به انگلیس نگاه کنید. هدایت تیم را گرت ساوت گیت بر عهده دارد. او قبل از انگلیس کجا بود؟ میدلزبورو. چه عنوانی را کسب کرد؟ هیچ چیز. چرا در تیم ملی انگلیس است؟ چون هیچ مربی خوب دیگری نیست که بدون تیم باشد. سرمربیانی به تیم‌های ملی می‌روند که هیچ تیمی آنها را نمی‌خواهد.