کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان| مختاری، فروزنده و سیدمهدوی راهی یک چهارم نهایی شدند

به گزارش سرویس ورزشي شبکه لحظه،  رقابت‌های 5 وزن دوم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان از صبح امروز در تالین استونی آغاز شده است که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفانشان رفته‌اند. در جریان مسابقات برگزار شده مختاری، فروزنده و سیدمهدوی نمایندگان اوزان 67، 82 و 97 کیلوگرم کشورمان با غلبه بر حریفان راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

* نتایج نمایندگان کشورمان در 5 وزن دوم به شرح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم

 که 24 نفر حضور دارند، میلاد رضانژاد در دور نخست با نتیجه 9 بر یک آزاتجان آچیلوف از ترکمنستان را شکست داد، اما در دور بعد با نتیجه 8 بر 7 مغلوب میروسلاو سولویان از اوکراین شد و برای ادامه کار بیاد منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا شانس مبارزه در گروه بازنده‌ها برای کسب مدال برنز را بدست بیاورد. کشتی‌گیر اوکراینی در این مرحله به مصاف گئورگی تیبولوف از روسیه خواهد رفت.

در وزن 67 کیلوگرم 

محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 کریستین وانزا از مجارستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه 9 بر 4 از سد سرگئی کوتوزوف از روسیه گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. مختاری در این مرحله به مصاف برنده کشتی‌گیران هند و آمریکا می‌رود. در این وزن 34 کشتی‌گیر شرکت کرده‌اند.

در وزن 72 کیلوگرم

 که 31 نفر حضور دارند، محمدرضا رستمی در دور اول با نتیجه 12 بر 7 اوتار ابولادزه از گرجستان را از پیش رو برداشت وی در دور دوم مقابل الماز حسن اوویچ از صربستان با نتیجه 8 بر 2 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد، اما در این مرحله مقابل اولوو غنی زاده از آذربایجان با نتیجه 2 بر یک مغلوب شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار در گروه بازنده ها را بدست آورد.

در وزن 82 کیلوگرم 

حسین فروزنده در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر سانجیت از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر کارن خاچاتریان از ارمنستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله به مصاف ساتوکی موکای از ژاپن می‌رود. در این وزن 26 نفر شرکت کرده‌اند.

در وزن 97 کیلوگرم

 که 23 کشتی‌گیر حضور دارند، ابوالفضل سیدمهدوی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 5 بر یک مارکوس راجینگر از اتریش را شکست داد. وی در این مرحله به مصاف جرارد کورنیزاک از لهستان می‌رود.

 در پایان مرحله مقدماتی مسابقات 5 وزن نخست نیز که از روز گذشته (جمعه) در شهر تالین استونی آغاز شده بود، محمد ناقوسی و علی‌اکبر یوسفی در اوزان 77 و 130 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. شاهین بداغی در وزن 63 کیلوگرم، پویا دادمرز و حسن فروزنده در اوزان 55 و 87 کیلوگرم نیز در دیدار رده‌بندی حضور دارند.

مسابقات فینال و رده بندی امشب برگزار خواهد شد.

منبع: فارس