کلیولند میزبان آل‌استار در سال ۲۰۲۲ شد

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا:

این رویداد در تاریخ ۲۰ فوریه ۲۰۲۲ در سالن کوئیکن لون آرنا برگزار خواهد شد. این سومین میزبانی کلیولند از مراسم آل استار بعد از سال های ۱۹۸۱ و ۱۹۹۷ است. البته با توجه به سرمایه گذاری عظیم در شهرستان کایاهوگا و شهر کلیولند جهت افزایش ظرفیت، تجهیز و مدرن سازی ورزشگاه کوئیکن لون آرنا و سازه های اطراف آن، گرفتن میزبانی توسط شهر کلیولند دور از انتظار نبود. پیش بینی می‌شود که برگزاری مراسم آل استار در سال ۲۰۲۲، صد میلیون دلار بهره‌برداری و اثر مستقیم بر اقتصاد شهرستان کایاهوگا و کیفیت زندگی ساکنان آن نواحی بر جای خواهد گذاشت.

NBA تا سال ۲۰۲۲ میزبان دیدارهای آل‌استار را معرفی کرده و پیش‌بینی می‌شود که میزبان سال ۲۰۲۳ نیز اعلام شود. ساکرامنتو برای گرفتن میزبانی این سال تلاش زیادی انجام داده‌است. شارلوت میزبان آل‌استار فصل جاری در سال ۲۰۱۹ است، شیکاگو میزبانی سال ۲۰۲۰ را گرفته و ایندیانا نیز سال ۲۰۲۱ میزبان خواهد بود.

 تیم‌ها برای به دست آوردن میزبانی و برگزاری مراسم آل استار در شهر هایشان، به NBA درخواست می دهند. این درخواست باید چند سال زودتر به اتحادیه ارائه گردد و شهر های درخواست کننده باید در نظر بگیرند که برای برگزاری این رویداد عظیم به امکانات بسیار پیشرفته و مدرن به همراه هتل‌های مجهز و سالن های کنفرانس برای اجتماع بزرگ رسانه‌های داخلی و خارجی، نیاز دارند. آخر هفته آل استار شامل رویدادهای استاندارد مختلفی مانند چالش های مهارتی، پرتاب های سه امتیازی، مسابقه اسلم دانک، مسابقه اصلی آل استار است. هم چنین رویدادهای مختلف دیگری مثل جلسات تمرین بازیکنان، مسابقه آل استار سلبریتی ها و غیره،  به طرفداران ارائه می شود و نشان دهنده آن است که، درخواست میزبانی تیم ها برای برگزاری این مراسم فقط محدود به سالن برگزاری مسابقه نمی شود بلکه نیازمند امکانات بیشتری است.

اسناد درخواست میزبانی شهرها اهمیت زیادی دارد چرا که برگزاری موفقیت آمیز مراسم آل استار به امکانات زیر ساختی شهر میزبان و پشتیبانی از آن، بستگی دارد. به عنوان مثال شهر پورتلند به دلیل مشکلات لجستیکی که برای گرفتن مجوز ساخت هتل هایت رجنسی از ایالت اورگان پیش آمد، نتوانست درخواست میزبانی مناسبی به NBA ارائه دهد.

مدیران NBA برای اولویت بندی تیم‌ها و شهرهایی که درخواست میزبانی ارائه کردند، روی مدت زمانی که از درخواست اخیر و یا قبلی تیم ها می‌گذرد، تمرکز دارند. برای مثال شهر اورلاندو در سال ۲۰۱۲ میزبان مراسم آل‌استار بود و زمانی که برای میزبانی مجدد مراسم در سال ۲۰۱۷ به NBA درخواست داد، اعلام شد که درخواست این شهر برای میزبانی مجدد حداقل تا سال ۲۰۱۸ بررسی نخواهد شد تا شهرهای بیشتری ( که درخواست میزبانی خود را کامل کرده‌اند) شانس به دست آوردن میزبانی را داشته باشند.

تیم های ممفیس، اوکلاهاما، پورتلند و ساکرامنتو تاکنون موفق به کسب میزبانی رویداد آل استار نشده اند.

تعداد میزبانی تیم های مختلف از آل استار به شرح زیر است :

آتلانتا هاوکس : ۱۹۷۸، ۲۰۰۳

اورلاندو مجیک : ۱۹۹۲، ۲۰۱۲

ایندیانا پیسرز‏ : ۱۹۸۵

بروکلین نتس : ۲۰۱۵

بوستون سلتیکس‏ : ۱۹۵۱، ۱۹۵۲، ۱۹۵۷ ،۱۹۶۴

تورنتو رپترز : ۲۰۱۶

دالاس ماوریکس : ۱۹۸۶، ۲۰۱۰

دنور ناگتس : ۱۹۸۴، ۲۰۰۵

دیترویت پیستونز : ۱۹۵۹، ۱۹۷۹

روچستر رویالز : ۱۹۵۶

سن آنتونیو اسپرز : ۱۹۹۶

سن دیگو کلییپرز : ۱۹۷۱

سنت لوییس هاوکس : ۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۶۵

سیاتل سوپرسونیکس : ۱۹۷۴، ۱۹۸۷

سیراکیز نشنالز : ۱۹۶۱

سینسیناتی رویالز : ۱۹۶۶

شارلوت هورنتس : ۱۹۹۱، ۲۰۱۹

شیکاگو بولز‏ : ۱۹۷۳، ۱۹۸۸، ۲۰۲۰

فرت وین پیستونز : ۱۹۵۳

فیلادلفیا سونتی‌سیکسرز : ۱۹۶۰، ۱۹۷۰، ۱۹۷۶، ۲۰۰۲

فینکس سانز‏ : ۱۹۷۵، ۱۹۹۵، ۲۰۰۹

کلیولند کاوالیرز‏ : ۱۹۸۱، ۱۹۹۷، ۲۰۲۲

گلدن استیت واریرز : ۱۹۶۷، ۲۰۰۰

لاس وگاس : ۲۰۰۷

لس آنجلس کلیپرز‏ : ۲۰۰۴، ۲۰۱۱، ۲۰۱۸

لس آنجلس لیکرز : ۱۹۶۳، ۱۹۷۲، ۱۹۸۳، ۲۰۰۴، ۲۰۱۱، ۲۰۱۸

میامی هیت‏ : ۱۹۹۰

میلواکی باکس : ۱۹۷۷

مینه‌سوتا تیمبرولوز : ۱۹۹۴

 نیو اورلینز پلیکانز : ۲۰۰۸، ۲۰۱۴، ۲۰۱۷

نیو جرسی نتس : ۱۹۸۲

 نیویورک نیکس : ۱۹۵۴، ۱۹۵۵، ۱۹۶۸، ۱۹۹۸، ۲۰۱۵

 واشنگتن ویزاردز : ۱۹۶۹، ۱۹۸۰، ۲۰۰۱

 هیوستون راکتز : ۲۰۰۶، ۲۰۱۳

یوتا جاز : ۱۹۹۳

کلیولند در سال ۱۹۹۷ میزبان آل استار بود که همزمان با آن، پنجاهمین سالگرد تاسیس NBA جشن گرفته شد و از ۵۰ نفر از بازیکنان بزرگ این لیگ، در بین نیمه بازی آل استار، تقدیر شد. بازی آل استار سال ۱۹۹۷ عرصه نمایش تاریخی گلن رایس مهاجم تیم شارلوت هورنتس بود که توانست بیشترین امتیاز کسب شده در یک کوارتر از بازی را به نام خود ثبت کند. گلن رایس توانست درکوارتر سوم بازی۲۰ امتیاز کسب کند و باعث پیروزی ۱۳۲ بر ۱۲۰ تیم کنفرانس شرق مقابل تیم کنفرانس غرب شد. هم چنین در مراسم آل استار آن سال، کوبی برایانت گارد سال اولی تیم لس آنجلس لیکرز برنده مسابقه اسلم دانک، استیو کر گارد شیکاگو بولز برنده مسابقه پرتاب سه امتیازی و آلن آیورسون بازیکن سال اولی تیم فیلادلفیا برنده عنوان MVP ستارگان جوان شدند.

کلیولند در سال ۱۹۸۱ هم میزبان مسابقات بود و بازی ها در ریچفیلد کالیسیم برگزار شد. ریچفیلد کالیسیم بین سال های ۱۹۷۴ تا ۱۹۹۴ خانه تیم کلیولند بود. تینی آرچیبالد بازیکن تیم بوستون بهترین بازیکن بازی آل‌استار شد با این حال نتوانست مانع از شکست تیم کنفرانس شرق با نتیجه ۱۲۳ بر ۱۲۰ مقابل تیم کنفرانس غرب شود