گل‌محمدی: این قهرمانی کشور نوجوانان خیانت به بوکس است!

سرپرست سابق تیم ملی بوکس از نحوه برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور نوجوانان انتقاد کرد.

به گزارش شبکه لحظه:

رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور نوجوانان از روز ۱۷ آبان ماه به میزبانی استان همدان در حال برگزاری است و نفرات برتر این مسابقات در اردوهای تیم ملی شرکت می‌کنند که با این وجود، با انتقاداتی از سوی برخی کارشناسان و اهالی بوکس مواجه شده است. انتقاداتی که از نحوه برگزاری این رقابت‌ها می‌شود و تا حدودی نیز درست است.

عیسی گل‌محمدی در خصوص برگزاری این دور از رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور نوجوانان توضیح داد: متاسفانه این مسابقات که به عنوان انتخابی تیم ملی برگزار می‌شود به هیچ عنوان کمک کننده نیست و باید در نحوه برگزاری این رقابت‌ها تجدید نظر شود که به دلیل نبود افراد کار کشته بوکس در فدراسیون، نمی‌توانند این تصمیمات را به صورت درست بگیردند.

سرپرست سابق تیم ملی بوکس در ادامه افزود: تاریخ تولدی که فدراسیون برای شرکت کردن بوکسورها اعلام کرده درست نیست، این تاریخ تولدها یک سال دیرتر از تاریخ تولدی است که آیبا اعلام کرده و با این وجود علنا ما نمی‌توانیم بیش از یک سال این نوجوانان و جوانان را در تیم‌های رده‌های پایه داشته باشیم، مسئله‌ای که نوعی خیانت به بوکس است. هدف ما از رقابت‌های رده‌های سنی پایین آینده سازی است نه آینده سوزی!

سرمربی سابق تیم‌های ملی بوکس در ادامه انتقاداتش از فعالیت‌های فدارسیون اظهار کرد: افرادی که الان در فدراسیون هستند، هیچکدام رزومه بوکس ندارند و نتیجه آن چنین تصمیمات غلطی است که همگی نشان از ناکارآمدی اطرافیان ثوری است. بیت‌المال را استفاده می‌کنند و کسی چیزی نمی‌گوید،‌ من به عنوان دلسوز بوکس نمی‌توانم ساکت باشم و به این خیانت‌ها بی تفاوت باشم. اهالی بوکس باید این کارها را دیده و واکنش نشان دهند.

گل‌محمدی گفت: طبق تاریخ تولدی که فدراسیون برای مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان و جوانان اعلام کرده، یک ماه دیگر این نوجوانان به رده جوانان و بوکسورهای جوان به رده ‌بزرگسالان وارد می‌شوند، این کار علنا غیر قانونی است. وزیر ورزش باید این اتفاق‌ها را ببیند و به داد این بوکس برسد. امیدوارم دکتر سلطانی‌فر ه شخصه وارد جریانات بوکس شود.

او در پایان با بیان اینکه بوکس با افراد غیر حرفه‌ای به جایی نمی‌رسد، اظهار کرد: دبیر و برخی از دوستانی که ثوری در فدراسیون جمع کرده است هیچ رزومه بوکسی ندارند و از مسائل بوکس بی‌خبرند. هیات رئیسه فدراسیون هم که بی صدا نشسته و این بی قانونی‌ها را می‌بیند! با این روندی که پیش می‌رود برای قهرمانی آسیا و جهان پیش‌رو در رده‌های نوجوانان و جوانان نمی‌توانیم از بوکسورهایی که در قهرمانی کشور امسال شرکت کرده‌اند به عنوان ملی‌پوش استفاده کنیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا