یک رسانه کره‌ای حق پخش المپیک را برای 6 سال گرفت

کمیته بین‌المللی المپیک حق پخش بازی‌های المپیک را از سالهای 2026 تا 2032 به یک رسانه کره‌ای داد.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) امروز اعلام کرد که رسانه JTBC کره جنوبی حق پخش بازی‌ها را از سال‌های 2026 تا 2032 برعهده گرفته است.

این خبر در مراسم امضای قرارداد با حضور توماس باخ رئیس IOC و هونگ جئونگدو رئیس CEO و JTBC در موزه المپیک لوزان اعلام شد.

JTBC حقوق خود را در تمام سیستم عامل‌های رسانه‌ای با تعهد به ارائه پوشش گسترده در سراسر رسانه‌های آنلاین، دیجیتال و اجتماعی به دست آورده است. این توافقنامه شامل تضمین‌هایی است که اجازه پوشش حداقل 200 ساعت بازی‌های المپیک و 100 ساعت پوشش بازی‌های المپیک زمستانی در کانال‌های تلویزیونی ملی را می‌دهد.

علاوه براین JTBC از کمیته بین‌المللی المپیک و کانال المپیک به مدت یک سال برای شرکت نسل‌های آینده و ترویج ورزش و ارزش های المپیک حمایت خواهد کرد.

توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در این باره اظهار داشت: به دنبال موفقیت در بازی‌های زمستانی پیونگ‌چانگ، ما علاقمندی بی‌سابقه‌ای را از رسانه‌های کره‌جنوبی دیدیم. JTBC یک برنامه پخش نوآورانه ارائه کرد و علاقه شدید به ارزش‌های المپیک و تعهد به ترویج بازی‌های المپیک را در کره نشان داد. ما منتظر همکاری با JTBC هستیم.

هونگ جئونگدو نیز در این باره عنوان کرد: باعث افتخار است که از سوی IOC انتخاب شدیم. تمایل ما این است که تا حد زیادی محتوای جامع و المپیک فعلی را ارتقاء دهیم و در همه زمان‌ها به مخاطبان جوانان همه مهم توجه کنیم.
منبع: فارس