۲ مربی و یک کشتی‌گیر از تیم ملی اخراج شدند

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نونهالان از اخراج 2 مربی و یک کشتی گیر به دلیل نقض قوانین خبرداد.

به گزارش گروه ورزش شبکه لحظه؛ جاسم امیری سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نونهالان کشورمان در خصوص وضعیت تیم ملی اظهار داشت: اولین اردوی آماده سازی جهت شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا با نفرات اول و دوم رقابت های انتخابی قهرمانی کشور و همچنین چند کشتی گیر دیگر به همراه مربیان سازنده این کشتی گیران در کمپ تیم های ملی کشتی به مدت ۶ روز برگزار شد.

وی سطح کیفی خدمات اردو را مطلوب عنوان کرد و گفت: شرایط کشتی گیران از بدو ورود به اردو از لحاظ مهارت ها، تکنیک، تاکتیک، روانشناسی، پیکرسنجی و تست های  FMS  مورد سنجش قرار گرفت.

امیری با بیان اینکه  ۷۰ درصد از اردو را به موضوع تکنیک و تاکتیک کشتی گیران اختصاص دادیم، افزود: با توجه به وجود این شکاف بخش عمده تمرینات اردو مربوط به برطرف کردن این موضوع، آموزش و یادگیری بود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نونهالان با اشاره به اینکه نیمه دوم تیرماه برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا به اردن اعزام می شویم، ادامه داد: تا اعزام به این رقابت ها دو اردو خواهیم داشت که به احتمال زیاد اردوی بعدی از تاریخ ۳۱ خرداد لغایت ۶ تیر در خراسان خواهد بود، همچنین اردوی پیش از اعزام نیز از روز ۱۱ تیر لغایت روز اعزام خواهد بود.

امیری عنوان کرد: کمپ تیم های ملی کشتی به لحاظ زیرساختی و تجهیزات مناسب برای برگزاری اردوهای با کیفیت بود و بچه ها از این اردو رضایت کامل داشتند و اگر شرایطی وجود داشت که همه ی اردوها در کمپ تیم های ملی برگزار می شد از لحاظ روانشناختی و انگیزشی با توجه به حضور ملی پوشان بزرگسال روی بچه ها خیلی موثر بود.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به اینکه کشتی گیران در سن رشد قرار دارند و مربیان پایه اگر به کشتی گیران فشار بیش از حد و کاهش وزن حتی نیم کیلو بیاورند از تیم ملی کنار گذاشته خواهند شد، گفت:  با توجه به سیاست های فدراسیون دو مربی و یک کشتی گیر که قرار بود به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام شوند و این قانون را نقض کردند از تیم ملی کنار گذاشته شدند.

امیری در پایان بیان کرد: هدف از این مرحله از رشد کشتی گیران آموزش و یادگیری و ارتقا سطح مهارت ها همراه با لذت و تفریح می باشد نه رقابت و نتایج گرایی همچنین دستاوردهای ما در این مرحله این بود که از آسیب های احتمالی جسمانی و روانی پیشگیری کنیم و به دنبال افزایش طول عمر قهرمانی کشتی گیران، کاهش سطوح بالای ترک کشتی گیران نونهال به دلیل تمرکز بیش از حد بر روی رقابت و کاهش وزن های غیر متعارف هستیم.

انتهای پیام/