پنج نکته از پرسپولیس، فینالیست ۲۰۱۸ آسیا

فاکس اسپورت در گزارشی به ۵ نکته برجسته در تیم فوتبال پرسپولیس اشاره کرد.

به گزارش شبکه لحظه وبه نقل از فاکس اسپورت:

در دیدار رفت مرحله نهایی لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس و کاشیما فردا شنبه برابر هم قرار می گیرند. فاکس اسپورت به ۵ نکته جالب توجه درباره تیم پرسپولیس اشاره کرد که به شرح زیر است:
۱.آنها با حذف ژاوی به دیدار نهایی رسیدند

پرسپولیس موفق شد در دیدار نیمه نهایی السد پرستاره که ژاوی و گابی را در اختیار داشت شکست دهد و حذف کند. مسیر پرسپولیس برای رسیدن به دیدار نهایی سخت بود. آنها الجزیره و الدحیل را نیز در مرحله حذفی از پیش روی برداشتند.

۲– دروازه‌بانی که پنالتی رونالدو را گرفت
علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس در جام جهانی روسیه عملکرد خوبی داشت و اوج کار او مهار پنالتی کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن جهان بود. هضم این قضیه آنجا سخت می شود که بدانیم بیرانوند وقتی در جوانی به تهران رسید مکانی برای اسکان نداشت و مجبور بود در کارواش و چند جای دیگر کار کند تا یه رویای خود جامه عمل بپوشاند. کلکسیون افتخارات او قطعا لیگ قهرمانان آسیا را کم دارد.

۳– ترسناک ترین ورزشگاه آسیا
ورزشگاه آزادی ترسناک ترین ورزشگاه آسیا یار دوازدهم تیم فوتبال پرسپولیس بوده است. حمایت پرشور هواداران در بازیهای خانگی این تیم یکی از دلایل اصلی بوده است که سرخ ها در بازی‌های خانگی بدون شکست بودند و ۵ برد و یک تساوی از ۶ دیدار خانگی خود داشتند. گفته شده است این باشگاه ۴۰ میلیون هوادار داخل و خارج ایران دارد.

۴– داربی حساس و جهانی با استقلال
رقابت پرسپولیس با استقلال  که به داربی تهران معروف است یکی از حساس‌ترین داربی های آسیا و جهان است. شما در تهران یا پرسپولیسی هستید یا استقلالی و به خاطر همین حساسیت در بعضی از داربی ها از داور خارجی استفاده شد.

۵– پرافتخار در ایران، کم افتخار در قاره
پرسپولیس هر چند ۱۱ قهرمانی لیگ ایران و افتخارات زیادی داخلی را به دست آورده است ولی در سطح قاره تنها در سال ۱۹۹۱ قهرمان جام برندگان شد و بهترین مقام آنها در جام باشگاه های آسیا سومی بوده است. پرسپولیس برای نخستین بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا می رسد. برای همین بازیکنان سرخ ها خیلی مصمم به تعییر این وضعیت هستند.