مهرزاد خلیلیان : المپیک و پارالمپیک باید در اردو باشند

نه تنها مجوز لغو بازی های لیگ برتر فوتبال از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا صادر نشد بلکه اعلام شده که تیم های المپیکی و پارالمپیکی باید در اردو بمانند.

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، مهرزاد خلیلیان با اشاره به اینکه امروز در جلسه‌ای با ریاست وزیر ورزش و جوانان راه‌های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه ورزش را بررسی شد، اظهار کرد: کل جامعه ورزش بسیج شده برای حفظ سرمایه‌ها و مبارزه هر چه عالمانه‌تر و با خرد با ویروس کرونا تا ریسک و خطر این ویروس به حداقل برسد، در همین راستا وضعیت مسابقات، اولویت‌های ما در اردوها برای کسب سهمیه و وضعیت استان‌ها بررسی شد و قرار شد پروتکل مربوط فردا ابلاغ شود.

خلیلیان عنوان‌ کرد: مسابقات به‌ویژه مسابقات فوتبال مسئله‌ای نیست که به‌زودی بتوانیم تعطیل کنیم، در خصوص بقیه رشته‌ها با توجه به نظر فدراسیون‌ها و شرایطی که دارند، تصمیمات به‌مرور گرفته می‌شود. در استان‌ها هم خواهش کردیم که کسی رأساً در خصوص لغو مسابقات تصمیم نگیرد. البته در خصوص مجامع ورزشی، کنگره‌ها و دوره‌های مختلف مربیگری و داوری اتفاق‌نظر وجود داشت که فعلاً برگزار نشود.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی اظهار کرد: خوشبختانه در کسب سهمیه‌ها اکثر رشته‌ها اعزام شدند. فقط کشتی باقی می‌ماند همه بچه‌ها هم گواهی سلامت گرفتند و اردوهای المپیک و پارالمپیک با رعایت کامل استانداردها و نکات بهداشتی به قوت خود باقی است.از امروز ستاد پیشگیری از کرونا در ورزش فعال‌تر با همکاری وزارت بهداشت به‌صورت ٢٤ ساعته در محل فدراسیون پزشکی ورزشی دایر هست.

وی افزود: بنا داریم خط داغی را صرفاً به خاطر ارتباط با مردم و مشکلات و سؤالاتی و یا حتی اگر نظری دارند، اختصاص دادیم و در مجموع کل جامعه ورزش برای حفظ سرمایه‌ها و مبارزه هر چه عالمانه‌تر و با خرد با ویروس کرونا بسیج شده‌اند. به باشگاه‌های بدنسازی توصیه می‌کنیم که در سه نوبت صبح، ظهر و شب نسبت به ضدعفونی کردن سطوح مختلف داشته باشند و بنا داریم نظارت بیشتری روی این باشگاه‌ها داشته باشیم تا ریسک و خطر بیماری‌زایی این ویروس را به حداقل برسانند.اگر باشگاه بخش خصوصی در رعایت موارد بهداشتی و پیشگیری کوتاهی کند مجوزشان لغو خواهد شد.