نوراللهی و استوکس، کم و زیاد پرسپولیس

فصل نوزدهم از رقابتهای لیگ برتر در هفته بیست و یکم متوقف شد که تیم پرسپولیس با ۲۱ بازی و ۴۷ امتیاز در صدر جدول این مسابقات قرار دارد.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، برای پرسپولیس در این فصل جمعا ۲۴ بازیکن به میدان رفته اند که از این تعداد چهار بازیکن در همه دیدارهای این تیم حضور داشته‌اند. سرخ پوشان ۲۰ بار به میدان رفته و یک بازی هم به دلیل عدم حضور تیم سپاهان و با رای کمیته انضباطی به حساب این تیم نوشته شده است.

در بین ۲۴ بازیکن پرسپولیس، ۴ بازیکن در همه دیدارهای این تیم به میدان رفته اند تا از این حیث رکورددار باشند. وحید امیری، علی علیپور، مهدی ترابی و احمد نوراللهی ۴ بازیکنی هستند که در هر ۲۰ بازی این تیم در لیگ برتر حضور داشته اند.

احمد نوراللهی با ۲۰ بازی و ۱۷۶۹ دقیقه حضور در میدان پرکارترین بازیکن این تیم بوده است و بعد از او مهدی ترابی با ۲۰ بازی و ۱۷۵۱ دقیقه حضور در میدان قرار دارد. علی علیپور با ۱۷۳۹ و وحید امیری با ۱۶۳۳ دقیقه دیگر بازیکنان پرکار سرخ پوشان در این فصل هستند.

کمترین میزان حضور در میدان هم به پر حاشیه ترین بازیکن پرسپولیس که شاید بتوان او را پر حاشیه ترین بازیکن یک دهه اخیر فوتبال ایران به حساب آورد تعلق می گیرد. آنتونی استوکس مهاجم ایرلندی سرخ پوشان در این فصل تنها یک بار برای پرسپولیس به میدان رفته و ۹ دقیقه نیز بازی کرده تا با این آمار کمترین میزان بازی به او تعلق بگیرد.

بعد از استوکس هم حسین ماهینی کاپیتان دوم نیم فصل اول پرسپولیس با حضور در ۲ بازی و تنها ۱۲ دقیقه حضور در میدان، دومین بازیکنی است که کمترین میزان حضور را برای این تیم دارد. با جدایی حسین ماهینی و احتمال عدم بازگشت استوکس به پرسپولیس، بعید است تا پایان فصل این آمار جابجا شود.

نکته جالب در این جدول حضور بازیکنان خارجی پرسپولیس از رده سیزدهم به پایین است. در میان بازیکنان خارجی بشار رسن عراقی با ۱۳ بازی و ۷۲۴ دقیقه حضور در میدان در صدر قرار دارد و پس از وی نیز بوژیدار رادشویچ با ۷ بازی و ۶۳۰ دقیقه حضور در میدان قرار دارد.