سلطانی : زودترین زمان ممکن برای شروع مجدد بازی ها اواخر اردیبهشت است

معاون باشگاه استقلال درباره وضعیت کنونی تیم و لیگ برتر نوزدهم و تعویق آن به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا صحبت کرد.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، امیر سلطانی ، معاون باشگاه استقلال بهترین تصمیم برای ادامه فصل نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر را نادیده گرفتن نتایج و تعطیلی آن عنوان کرد.

در وضعیت کنونی با توجه به توصیه‌های ستاد مبارزه با کرونا و صدور احتمالی مجوز شروع تمرینات تیم‌ها در اواخر فروردین ماه و همچنین در نظر گرفتن تعطیلی مسابقات و متوقف شدن تمرینات منظم تیم‌ها در اواسط اسفند ماه 98 به نظر می‌رسد که زودترین زمان ممکنی که سازمان لیگ می‌تواند بازی‌ها را آغاز کند اواخر اردیبهشت ماه است زیرا تیم ها پس از این وقفه (حدود 5-6 هفته) حداقل نیاز به 4 هفته بدنسازی مجدد مشابه با تمرینات پیش فصل دارند.

هرچه قدر که بازیکنان تیم‌ها حرفه‌ای بوده و در منزل تمرین کرده باشند که بیشتر جنبه عضلانی داشته ما با افت قابل توجه آمادگی جسمانی متابولیکی مواجه خواهیم بود. در این شرایط از طرف دیگر سازمان لیگ مجبور خواهد بود بازی ها را به صورت فشرده برگزار کند تا زمان تعطیلی مورد نیاز بین فصل جاری و فصل آینده حفظ شود. در این شرایط با شروع مسابقات بازیکنان نه تنها به علت قرار نداشتن در شرایط جسمانی مناسب به شدت در معرض آسیب‌دیدگی قرار خواهند داشت بلکه استرس اجتماعی اخیر (ویروس کرونا) موجب ترشح بیشتر هورمون‌های استرسی در بازیکنان خواهد شد که باز هم احتمال آسیب را افزایش می‌دهد.

قرار گرفتن بازیکنان در این شرایط (تمرینات بدنسازی با شروع تمرینات به همراه بازی های فشرده و البته استراحت انتهای فصل ناکافی و تمرینات بدنسازی مجدد برای فصل آینده) موجب تحلیل رفتن وضعیت جسمانی آن ها و همینطور افزایش احتمال آسیب خواهد شد.

با توجه به تعویق مسابقات ملی و همینطور لیگ قهرمانان آسیا و همچنین این موضوع که بازیکنان فوتبال در دوران فشردگی تمرینات و مسابقات با افت سیستم ایمنی مواجه هستند و احتمال ابتلا به ویروس کرونا در آن ها افزایش می یابد به نظر می رسد بهترین تصمیم از نظر حفظ وضعیت جسمانی و سلامتی بازیکنان كه تنها سرمايه هاي باشگاه‌ها هستند،‌ تعطیلی و ناديده گرفتن کامل مسابقات فصل جاری و شروع زودتر تمرینات بدنسازی پیش فصل برای فصل آینده است.

نداشتن تعهد هاي اقتصادي همچون حق پخش گرفتن اين تصميم را براي سازمان ليگ به مراتب سهل تر مي‌كند.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید: