اوج حساسیت در کسب سهمیه و فرار از سقوط

هفته سی و سوم رقابتهای لیگ جزیره در ۳ روز و با انجام ۱۰ دیدار پیگیری خواهد شد.بعداز ظهر شنبه نوریچ _ برایتون استارت هفته ۳۳ را خواهند زد و دوشنبه شب تاتنهام _ اورتون بازی پایانی را انجام میدهند.

با توجه به اینکه فقط ۶ هفته به پایان فصل باقیمانده است،حساسیت دیدارهای برای کسب سهمیه و فرار از سقوط به اوج خواهد رسید.

مروری بر دیدارهای حساس ایستگاه ۳۳ با نگاهی به نتایج هفته ۳۲

🔹آخرین شانسهای نوریچ
هفته سی و سوم پریمیرلیگ عصر شنبه با دیدار نوریچ _ برایتون راس ساعت ۱۶ به وقت تهران آغاز میشود.نوریچ قعر نشین با ۲۱ امتیاز از همین دیدار تا انتهای فصل فقط باید ۲۱ امتیاز پیش رو را بگیرد تا شانس بقا داشته باشد.سبز و زردها هفته قبل در زمین آرسنال با ۴ گل شکست خوردند و میزبان برایتون هستند که آنها هم هفته قبل با ۳ گل در اولدترافورد باختند اما ۳۳ امتیاز در رتبه پانزدهم هستند و ۳ پله و ۶ امتیاز تا منطقه سقوط فاصله دارند.

🔹جدال غیر مستقیم لستر _ چلسی برای سهمیه UCL
شکست هفته قبل شاگردان راجرز برابر اورتون مصادف شد با شکست چلسی برابر وستهام و بخت با آنها یار شد که همچنان با ۵۵ امتیاز در رتبه سوم یک پله و یک امتیاز بالاتر از چلسی باقی بمانند.
حالا لستر در کینگ پاور راس ساعت ۱۸ میزبان کریستال پالاس ۴۲ امتیازی و رده دوازدهمی است و چلسی در آخرین بازی شنبه ساعت ۲۳:۳۰ پذیرای واتفورد است که با ۲۸ امتیاز در رتبه هفدهم یعنی در مرز سقوط قرار دارد.

🔹 جنگ دیگر سهمیه ای روز شنبه
و اما وولور همپتون _ آرسنال جنگی دیگر برای کسب سهمیه در هفته سی و سوم است.وولوز هفته قبل آستون ویلا را برد تا با ۵۲ امتیاز در رتبه ششم و سهمیه قطعی لیگ اروپا قرار بگیرد اما مروان “نونو سانتو” چشم به سهمیه چمپیونز لیگ دارند.آرسنال هم هفته قبل و در ادامه روند خوبش با ۴ گل نوریچ قعرنشین را شکست داده و با ۴۶ امتیاز هشتم است.هر دو تیم روی کاغذ هم شانس کسب سهمیه دارند و هم خطر از دست دادن سهمیه فصل بعد و این مورد کار را حساستر کرده و یک جدال ۶ امتیازی را ترسیم می کند.

🔹برنلی _ شفیلد جدالی ۶ امتیازی
اولین بازی روز دوشنبه راس ساعت ۱۵:۳۰ شروع خواهد شد.برنلی میزبان با برد ۱ بر صفر هفته قبل برابر کریستال پالاس ۴۵ امتیازی شد و به رده دهم صعود کرد.شفیلد یونایتد هم توانست با نتیجه ۳ بر ۱ تاتنهام را شکست دهد و حالا با ۴۷ امتیاز در رتبه هفتم قرار بگیرد.۲ امتیاز اختلاف و دو پله تفاوت در جدول این دیدار را ۶ امتیازی میکند.

🔹تلاش وستهام برای فرار از منطقه سقوط
نیوکاسل با پیروزی ۴ بر ۱ هفته قبل در خانه بورنموث ۴۲ امتیازی شد و با صعود به رده سیزدهم خیالش بابت بقا راحت شد.آنها دوشنبه در خانه پذیرای وستهام هستند که هفته قبل با برد ۳_۲ برابر چلسی ۳۰ امتیازی شد و با قرار گرفتن در رتبه شانزدهم ۲ پله از منطقه سقوط فاصله گرفت.پیروزی در خانه نیوکاسل، چکشها را برای بقا امیدوار میکند.

🔹 ویلا امیدوار به کسب امتیاز از قهرمان
شاگردان کلوپ فاتح جزیره شده‌اند و گویی دیگر بی تفاوت به مسیر خود ادامه میدهند.لیورپول هفته قبل با نتیجه سنگین ۴ بر ۰ به من‌سیتی باخت و یکشنبه پذیرای آستون ویلا میباشد که هفته قبل ۱ بر ۰ به وولور همپتون باخت.۲۷ امتیاز آنها را در ابتدای منطقه سقوط یعنی رتبه هجدهم قرار داده است و آنها دلخوش به کسب ۳ امتیاز در برابر قهرمان بی تفاوت لیگ هستند.

🔹آخرین شانسهای کسب سهمیه آقای خاص
تاتنهام بد موقعی به شفیلد باخت تا شانسش برای کسب سهمیه کمتر شود.تیم مورینیو ۴۵ امتیازی است و در پله نهم.آنها در آخرین دیدار هفته سی و سوم پذیرای اورتون هستند که هفته قبل با شکست لستر ۴۴ امتیازی شد و حالا یازدهم است.هر دو تیم هنوز هم حداقل شانس حضور در پلی آف لیگ اروپا را دارند.

برنامه هفته سی و سوم پریمیرلیگ

شنبه ۱۴ تیرماه
ساعت ۱۶:۰۰
ورزشگاه: کاروو رود
نوریچ _ برایتون
ساعت ۱۸:۳۰
ورزشگاه: کینگ پاور
لسترسیتی _ کریستال پالاس
ورزشگاه: اولدترافورد
منچستریونایتد _ بورنموث
ساعت ۲۱:۰۰
ورزشگاه: مولینکس
وولور همپتون _ آرسنال
ساعت ۲۳:۳۰
ورزشگاه: استمفورد بریج
چلسی _ واتفورد
یکشنبه ۱۵ تیرماه
ساعت ۱۵:۳۰
ورزشگاه: تورف مور
برنلی _ شفیلد یونایتد
ساعت ۱۷:۴۵
ورزشگاه: سنت جیمز پارک
نیوکاسل _ وستهام
ساعت ۲۰:۰۰
ورزشگاه: آنفیلد
لیورپول _ آستون ویلا
ساعت ۲۲:۳۰
ورزشگاه: سنت ماری
ساوتهمپتون _ منچسترسیتی
دوشنبه ۱۶ تیرماه
ورزشگاه: تاتنهام استادیوم
تاتنهام _ اورتون