تعیین حریف بایرن در نیمه نهایی چمپیونز لیگ/ مچ اندازی پپ و رودی گارسیا در UCL

تقابل منچسترسیتی و لیون فرانسه در نگاه نخست قرعه آسان شاگردان پپ گواردیولا را به تصویر میکشد اما اتفاقات شبهای قبل چمپیونز لیگ نشان داده است که پیش بینی ها بر اساس نام و سابقه تیمها عموما درست از کار در نخواهد آمد.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ،  نماینده فرانسه تنها تیمی در مرحله یکچهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا است که با شکست موفق به صعود از مرحله یک هشتم نهایی شد. شاگردان “رودی گارسیا” در تورین و با نتیجه دو بر یک به یوونتوس باختند اما برد یک بر صفر در “ژرلاند” باعث صعود آنها شد.لیون دوبار هم در مرحله گروهی شکست خورده بود و اگر باخت هفته آخر بنفیکا در مرحله گروهی نبود، آنها اصلا از گروه خود صعود نمی کردند.

و اما نایب قهرمان لیگ جزیره مرحله گروهی در چمپیونز لیگ را بدون شکست پشت سر گذاشت و در یک هشتم نهایی هم هر دو بازی رفت و برگشت را از رئال قهرمان لالیگا برد تا صعودی مقتدرانه به یکچهارم نهایی داشته باشد.

لیون در فصل نیمه تمام لوشامپیونه به هیچوجه نتایج قابل قبولی نگرفت و زمانیکه فوتبال فرانسه در هفته بیست و هشتم پایان یافت عنوان نازل هفتمی را از آن خود کرد.آنها در دو فینال جام حذفی و اتحادیه فرانسه حضور پیدا کردند و هر دو جام را به پاریسن ژرمن واگذار کردند.

منچسترسیتی مقابل المپیک لیون

🗓 شنبه ۲۵ مردادماه
🕰 ساعت ۲۳:۳۰
🏟 ورزشگاه: خوزه آلوالاده 🇵🇹
داور: دنی ماکلیه(هلند)🇳🇱

منچستر سیتی در فصل تازه به پایان رسیده لیگ جزیره به عنوان نایب قهرمانی رسید. شاگردان پپ گواردیولا با ۱۰۲ گل زده عنوان بهترین خط آتش را در بین تیمهای ۵ لیگ مهم اروپایی را به دست آوردند و تیمی هجومی نشان دادند.

دو تیم لیون و منچسترسیتی فصل در مرحله گروهی دو بار به مصاف هم رفتند که نماینده فرانسه موفق شد در ورزشگاه اتحاد منچسترسیتی را شکست داده و در خانه هم مقابل شاگردان پپ گواردیولا به تساوی دو بر دو رسید تا به تیم پرستاره انگلیسی باج نداده باشد.حالا شاگردان رودی گارسیا در اندیشه شگفتی سازی و حضور در جمع ۴ تیم برتر UCL هستند. منچسترسیتی که فصل را در لیگ جزیره با نایب قهرمانی به پایان رساند فقط به فتح جام فکر میکند و میخواهد حریف بایرن در نیمه نهایی باشد.

نفرات تاثیر گذار دو تیم در دیدار امشب میتوانند کارتهای برنده گواردیولا و گارسیا باشند.در جمع سیتی زنها، گابریل ژسوس با ۶ گل زده بهترین گلزن تیمش در UCL است و ممفیس دیپای هلندی همین تعداد گل را برای لیون زده است.کوین دیبروین در چمپیونز لیگ ۲ پاس گل داده و در مقابل حسام عوار برای لیون ۳ بار در امر گلسازی مشارکت داشته است.دیگو لوپز سنگربان پرتغالی لیون ۳ کلین شیت را به ثبت رسانده است در حالیکه ادرسون برزیلی ۲ بار دروازه سیتی زنها را در لیگ قهرمانان اروپا بسته نگه داشته است.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید: