داورزنی: تیم نوجوانان نیازمند کادری قدرتمند است

رئیس فدراسیون والیبال با بیان این که برای تیم والیبال نوجوانان نیازمند تیمی قدرتمند از نظر روانی، تکنیکی و تاکتیکی هستیم، گفت: برای فدراسیون، تجربه اعضای کادر فنی این تیم اهمیت بسیار زیادی دارد و یکی از فاکتورهای مهم، ویژگی های اخلاقی و فنی است.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ،به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی در ابتدای نشست هیات رئیسه فدراسیون درگذشت زنده‌یاد حبیب‌الله فروزنده را به جامعه والیبال ایران تسلیت گفت و افزود: فروزنده انسان بسیار زحمت‌کشی بود و در مدتی که او را می‌شناسم، جز اقدامات مثبت، چیز دیگری از او ندیدم.
وی در ادامه به کارهای انجام شده در فاصله زمانی برگزاری دو نشست هیات رئیسه فدراسیون والیبال اشاره کرد و گفت: در این مدت، اتفاقات خوبی در والیبال ایران افتاد که انتخابات هیات رئیسه AVC و اعضای کمیته‌های آن، از جمله آنان است که از ایران نفرات بسیار خوبی موفق به کسب اکثریت آرا و حضور در این کمیته‌ها شدند.
داورزنی با ارائه گزارشی از انتخابات کنفدراسیون آسیا و حضور ریتا سووبو به عنوان رئیس جدید، تصریح کرد: صالح بن‌ناصر به دلیل شرایط سنی، دیگر امکان ریاست در کنفدراسیون والیبال آسیا را نداشت و در سال گذشته که مباحث انتخابات در این کنفدراسیون شکل گرفت، سه گزینه برای ریاست مطرح شدند و ثبت نام کردند که عیسی حمزه از کویت، ابراهیم عبدالمالک از امارات و من از ایران بودیم.
رئیس فدراسیون والیبال با یادآوری این موضوع که بر اساس قوانین، نامزدها باید از طریق فدراسیون‌های ملی کشورشان معرفی شوند، تصریح کرد: عیسی حمزه از سوی کویت تایید نشد و من و عبدالمالک برای کرسی ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا ثبت نام کردیم.
وی ادامه داد: در دی و بهمن سال گذشته، مباحثی مطرح و در نهایت، ریتا سوبوو از اندونزی برای ریاست کاندیدا شد و با توجه به سابقه ایشان در کمیته بین‎‌المللی المپیک و آسیا، من و عبدالمالک از حضور در انتخابات برای ریاست کنفدراسیون انصراف دادیم.
رئیس فدراسیون والیبال با بیان این که برای والیبال ایران حضور در هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا و جهان مهم است، گفت: سیاست‌گذاری فدراسیون، حضور در هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا بود که به این هدف دست یافتیم و دومین هدف، ادامه حضور در هیات رئیسه فدراسیون جهانی بود که آن هم از طریق انتخابات کنفدارسیون آسیا محقق شد.
داورزنی با یادآوری این که شش ایرانی نیز موفق به عضویت در کمیته‌های مختلف کنفدراسیون آسیا شدند، گفت: فرهاد شاهمیری عضو کمیته داوران، مسعود یزدان‌پناه عضو کمیته مسابقات، محمود افشاردوست عضو کمیته مربیان، مهدی اسلامی عضو کمیته مالی، کسری غفوری عضو کمیته ساحلی و غلامرضا نوروزی عضو کمیته پزشکی شدند.
وی تصریح کرد: بر این اساس، شاهمیری، اسلامی و غفوری به عنوان ایرانیانی محسوب می‌شوند که سه کرسی جدید به دست آوردند. همچنین انتخاب یزدان‌پناه نیز به نوعی کرسی جدید محسوب می‌شود، زیرا با توجه به این که سعید درخشنده از نظر سنی دیگر شرایط حضور در کمیته مسابقات را نداشت، فدراسیون والیبال ایران موفق به حفظ این کرسی برای دیگر نماینده کشورمان شد.
داورزنی در ادامه این نشست گزارشی از مسابقات آسیا در سال 2021 ارائه کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی در آسیا و جهان، احتمال برگزار نشدن مسابقات قهرمانی رده‌های سنی دختر و پسر آسیا وجود دارد، بنابراین برای حضور نمایندگان قاره کهن در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان و جوانان 2021 جهان، باید به رده‌بندی فدراسیون جهانی والیبال استناد کرد.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران میزبان مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در سال آینده هستیم و میزبان 19 کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/