صعود 4 تیم هندبال به مرحله یک هشتم مسابقات جهانی

با انجام بازی های روز یکشنبه چهار تیم از گروه های سوم و چهار به مرحله بعدی مسابقات جهانی صعود کردند.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، روز دوازدهم رقابت های هندبال قهرمانی جهان به میزبانی مصر در سال ۲۰۲۱ با انجام شش مسابقه در دو گروه سه و چهار به پایان رسید تا تکلیف تیم های صعود کننده از این مرحله مشخص شود.

در گروه سوم این مسابقات فرانسه با پیروزی ۳۲ بر ۲۳ مقابل پرتغال مقتدرانه بدون باخت و با پنج برد، ده امتیازی شد و به عنوان صدرنشین از گروه خود بالا رفت. همچنین نروژ با شکست ۳۵ بر ۳۳ ایسلند به عنوان تیم دوم گروه به یک چهارم نهایی راه یافت.

پرتغال،سوئیس،ایسلند و الجزایر تیم های بودند که موفق نشدند از گروه خود به دور بعدی راه پیدا کنند و به ترتیب در رده های بعدی جدول گروه سوم قرار گرفتند.

در گروه چهارم این رقابت ها سوئد با برتری ۳۴ بر ۲۰ مقابل روسیه به عنوان صدرنشین از این گروه بالا رفت، مصر میزبان نیز با نتیجه برابر ۲۵ که مقابل اسلوونی رقم زد به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کرد. اسلوونی،روسیه،بلاروس و مقدونیه به ترتیب در جایگاه های سوم تا ششم این گروه قرار گرفتند و از صعود به مرحله بعدی بازماندند. 

تکلیف دیگر تیم های صعود کننده در گروه های یک و دو امروز دوشنبه مشخص خواهد شد و در نخستین بازی بحرین و ژاپن نمایندگان قاره کهن از ساعت 18 به وقت ایران در گروه دوم این پیکارها مقابل هم صف آرایی خواهند کرد. بیست و هفتمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان با شرکت ۳۲ تیم از ۲۴ دی ماه سال جاری آغاز شده و تا ۱۲ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

لیبروی سابق تیم ملی ایران به کار خود پایان داد

لس آنجلس لیکرز با شکست گاو‌های شیکاگو صدرنشین ماند

انتهای پیام/