هاشمی: نیازی نداریم که راه‌های جدیدی را در حوزه اقتصادی ابداع کنیم

کیومرث هاشمی، نامزد ریاست فدراسیون فوتبال کشورمان در ارتباط با برنامه‌های خود برای ورود به انتخابات این فدراسیون مسائلی را عنوان کرد

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه،کیومرث هاشمی، نامزد ریاست فدراسیون فوتبال کشورمان در ارتباط با برنامه‌های خود برای ورود به انتخابات این فدراسیون عنوان کرد: فوتبال ایران در شرایط فعلی بیش از هر چیز نیازمند نظام بخشی است تا بتواند میان درآمد‌ها و هزینه‌های خود که کم هم نیستند، توازن برقرار کند. متاسفانه این توازن اکنون وجود ندارد.

مانند قرارداد‌هایی که در باشگاه‌های ما و یا حتی در تیم ملی کشورمان مانند قرارداد ویلموتس بسته می‌شوند و خسارت‌های زیاد و بزرگی را به فوتبال کشورمان تحمیل می کنند .
او ادامه داد: این نظام بخشی که عنوان شد، به معنای ایجاد سیستمی یک پارچه، نظام‌مند و کارآمد اقتصادی است که باید هر چه سریع‌تر و در کوتاه مدت انجام شود.

هاشمی درباره حمایت از باشگاهها در فوتبال کشورمان گفت: باشگاههای ما موتور محرک فوتبال کشور هستند و بنا بر این باید موانع توسعه فوتبال حرفه ای را برای فوتبال و باشگاههای خود رفع کنیم و اعتقاد دارم این موضوع وظیفه فدراسیون است.

هاشمی :باید موانع توسعه فوتبال حرفه ای را رفع کنیم!

هاشمی ادامه داد: یکی از این موانع نابسامانی نظام باشگاه داری در فوتبال کشور است و دومین نیز فقدان اراده برای تقویت وضعیت باشگاه داری و واگذار نکردن باشگاهها به بخش خصوصی است که این همت در کشور ما وجود ندارد.

هاشمی گفت: فوتبال آن قدر بزرگ است که قانون نظام باشگاه داری حرفهای را در آن به وجود بیاوریم و اجرایی کنیم. موضوع خصوصی سازی یکی از چالشهای بزرگ در فوتبال کشورمان است. خصوصی سازی زمانی اجرایی میشود که بتوانیم قابلیت کسب درآمد را برای آن مجموعه به وجود آوریم و باشگاهها زمانی خصوصی میشوند که توانایی کسب درآمد را داشته باشند.

او ادامه داد: قبل از آن که وارد خصوصی سازی شویم، باید به سراغ تجاری سازی برویم که حمایتهای مجلس محترم را میخواهد. فکر میکنم که مجلس شورای اسلامی نیز این آمادگی را دارد.

هاشمی افزود: ما باید از طریق قانون نظام باشگاه داری حرفهای، انسجامی را در بحثهای مالی و حقوقی باشگاهها ایجاد کنیم.

بیشتر بخوانید :
احتمال انصراف نامزد معروف از ریاست فدراسیون فوتبال
مناظره ۴ کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال فردا برگزار می شود
عضو مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال: به هیچ توصیه، تماس و فشاری برای رأی دادن…

انتهای پیام/