لیگ برتر والیبال| فولادی ها دومین صعود کننده به مرحله نیمه‌نهایی

تیم فولاد سیرجان با کسب دومین پیروزی برابر سایپا به مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر مردان سال 99 راه یافت تا حریف فولاد مبارکه سپاهان در این مرحله از مسابقات شود.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، دور برگشت مرحله پلی‌آف مسابقات والیبال قهرمانی مردان ایران جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی امروز (پنج‌شنبه) در سالن فدراسیون والیبال آغاز و با برگزاری دو مسابقه پیگیری شد.

در دومین مسابقه امروز، تیم‌های سایپا تهران و فولاد سیرجان به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان رضا تندروان با شکست سه بر صفر سایپا به عنوان دومین تیم صعود کننده به مرحله نیمه‌نهایی معرفی شدند.

نارنجی پوشان سایپا در سه ست متوالی این دیدار با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 22 و 25 بر 16 مغلوب نماینده سیرجان شدند تا با پذیرش دومین شکست در مرحله پلی‌آف، از دور مسابقات حذف شوند. شاگردان ناصر شهنازی در مسابقه نخست این مرحله نیز سه بر دو مغلوب فولاد سیرجان شده بودند.

در این بازی تیم سایپا تهران در مجموع 57 پوئن شامل 35 امتیاز حمله، 4 امتیاز دفاع، 2 امتیاز سرویس و 16 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. در طرف مقابل فولاد سیرجان هم 75 پوئن شامل 48 امتیاز حمله، 6 امتیاز دفاع، 3 امتیاز سرویس و 18 امتیاز از اشتباهات بازیکنان سایپا کسب کرد.

صابر کاظمی بازیکن تیم فولاد سیرجان با کسب 27 پوئن، امتیازآورترین بازیکن این مسابقه شد. امین اسماعیل‌نژاد هم با کسب 14 پوئن، بهترین بازیکن تیم سایپا بود.

محمد رضی‌پور بازیکن تیم فولاد سیرجان در ست نخست این مسابقه مصدوم شد و دیگر نتوانست در این دیدار به میدان برود.

بازی دو تیم در مدت زمان 96 دقیقه انجام شد و تیم سیرجان در ست دوم کارت زرد تاخیر دریافت کرد. داود نافعی و محمد عشق‌دوست به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت این بازی را برعهده داشتند و مجید محسنی‌شوشتری و نادر انصاری هم تیم نظارت داوری و فنی مسابقه را تشکیل دادند.

دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال دیدار دو تیم سایپا تهران و فولاد سیرجان را در سالن فدراسیون نظاره‌گر بود.

در نخستین مسابقه امروز نیز، تیم‌های شهرداری ورامین و فولاد مبارکه سپاهان به مصاف هم رفتند و نماینده اصفهان با شکست سه بر یک حریف به دومین برد خود در این مرحله دست یافت و به عنوان نخستین تیم به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

بدین ترتیب تیم‌های شهرداری ورامین و سایپا تهران به کار خود در لیگ برتر مردان سال 99 پایان دادند. سایپا در مرحله مقدماتی 26 بازی انجام داد و موفق به کسب 18 برد شد. این تیم با کسب 56 امتیاز در رتبه پنجم مرحله مقدماتی قرار گرفت و حریف تیم فولاد سیرجان شد. نارنجی‌پوشان در دو دیدار مرحله پلی‌آف نیز سه بر دو و سه بر صفر مغلوب سیرجان شدند.

تیم شهرداری ورامین نیز در مرحله مقدماتی 12 برد به دست آورد و با کسب 36 امتیاز، در جایگاه هشتم جدول قرار گرفت و حریف تیم فولاد مبارکه سپاهان در مرحله پلی‌آف شد. نماینده ورامین در دو دیدار مرحله پلی‌آف سه بر دو و سه بر یک مغلوب نماینده اصفهان شد تا به کار خود در لیگ 99 پایان دهد.

تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان و فولاد سیرجان نیز حریف یکدیگر در مرحله نیمه‌نهایی شدند تا جذابیت دیدارهای این مرحله را دو چندان کنند.

فردا (جمعه) دو دیدار دیگر دور برگشت مرحله پلی‌آف لیگ برتر مردان برگزار خواهد شد که در ساعت 14 تیم‌های شهرداری گنبد و شهرداری ارومیه به مصاف یکدیگر می‌روند و تیم‌های لبنیات هراز آمل و شهداب یزد نیز از ساعت 17 با هم بازی خواهند کرد. تیم‌های شهرداری ارومیه و لبنیات هراز آمل در دور رفت موفق به شکست حریفان خود شدند.

بیشتر بخوانید:
لیگ برتر والیبال| سپاهان باشکست شهرداری ورامین به مرحله نیمه نهایی صعود کرد
کاپ والیبال اروپا| شکست کریمی و اسفندیار و یاران در نیمه نهایی
لیگ قهرمانان والیبال اروپا| پیروزی آلکنو در دوئل جذاب با عبادی‌پور و هم‌تیمی‌هایش
لیگ برتر والیبال| اسامی داوران و ناظران دور برگشت پلی‌آف

انتهای پیام/