نگاهی کوتاه به عملکرد بازیکنان خارجی بسکتبال/ تاثیر بانوان در افزایش سطح لیگ

بررسی عملکرد بازیکنان خارجی بسکتبال بانوان نشان می‌دهد که آنها تاثیر زیادی در افزایش سطح لیگ داشته‌اند و از امتیاز آورترین بازیکنان میدان بوده اند.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، مسابقات بسکتبال بانوان امسال با وجود ویروس جهانی کرونا و تغییر در سیستم برگزاری از سطح بسیار بالایی برخوردار بود. جذب بازیکنان خارجی از کشورهای مختلف و دیگر عوامل باعث شد تا به جذابیت لیگ برتر افزوده شود و علاقه مندان هم توانستند شاهد رقابت های زنده مسابقات بسکتبال باشند.

بعد از ماه‌ها رقابت، تیم‌های مهرام، نارسینا، گروه بهمن و پالایش نفت آبادان راهی مرحله نیمه‌نهایی شدند. بررسی عملکرد بازیکنان خارجی نشان می‌دهد آنها نقش بسیار موثری در کسب امتیاز برای تیم خود داشته‌اند و در بیشتر مواقع امتیازآورترین بازیکن میدان بوده‌اند. اما بازیکنان ایرانی را هم نباید نادیده گرفت.

در زیر نگاهی کوتاه به عملکرد بازیکنان خارجی 4 تیم حاضر در نیمه‌نهایی می‌اندازیم:

نارسینا:

نارسینا در لیگ امسال 3 بازیکن خارجی از جمله شوماری هریس از آمریکا، آجمبا بازیکن آمریکایی – نیجریه‌ای و کاتیا ورزشکاری روس را جذب کرد. اگرچه نارسینا در بازی رفت و برگشت نتیجه را به گروه بهمن واگذار کرد اما هریس و آجمبا 2 بازیکن خارجی نارسینا عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند. هر دو بازیکن در دور رفت 17 امتیاز کسب کردند اما در دور برگشت عملکرد بهتری داشتند.

گروه بهمن:

تئالر دیر بازیکن تگزاسی گروه بهمن است که در مرحله نیمه‌نهایی مقابل نارسینا در دور رفت و برگشت به ترتیب 24 و 23 امتیاز کسب کرد تا تاثیرگذاری خود را در برد تیمش نشان دهد و در نهایت تیم بسکتبال بهمن توانست به مرحله فینال صعود کند.

آنا بهشتیان بازیکن اوکراینی گروه بهمن است که چندین سال قبل در ایران حضور داشته و بازی کرده است. بهشتیان به دلیل بارداری 2 سال از میادین دور بود و امسال با یک کودک در لیگ برتر بازی می‌کند. او در مرحله نیمه‌نهایی مقابل نارسینا 22 امتیاز کسب کرد و دور برگشت با 24 امتیاز، امتیازآورترین بازیکن میدان تیم خود شد.

سوشا آفاناسیه‌وا بازیکن خارجی دیگری است که از اوکراین به تهران سفر کرده و در بین برترین‌های تیم خود مقابل نارسینا قرار داشت. این بازیکن در دور رفت 16 امتیاز کسب کرد.

نفت آبادان:

نفت آبادان با هدایت شایسته متشرعی در مرحله رفت و برگشت مقابل مهرام شکست خورد تا از رسیدن به فینال بازبماند. نفت آبادان در این دوره از مسابقات یک بازیکن خارجی جذب کرد تا به گفته سرمربی تیم فرصت بیشتری برای بازیکنان ایرانی در داخل زمین فراهم شود.

آیا ترائوره متولد 1983 بازیکن 183 سانتی‌متری و اهل داکار سنگال است که در لیگ بسکتبال ایران به میدان رفت. این بازیکن سابقه بازی در باشگاه‌های فرانسه، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا و هلند را در کارنامه دارد. وی در 37 دقیقه‌ای که برای نفتی‌ها به میدان رفت در بازی دور رفت موفق به کسب 23 امتیاز شد. وی در بازی برگشت با 39 دقیقه بازی 8 امتیاز کسب کرد.

مهرام:

الکساندرا بیگینیسیچ با 194 سانتی‌متر قد بازیکن خارجی مهرام است و در لیگ ایران بازی کرد و الکساندرا در بازی رفت مقابل نفت 23 امتیاز و در دور برگشت 15 ریباند کسب کرد.

ماریا آوتزی بازیکن یونانی مهرام است که قبل از سفر به ایران سابقه بازی در تیم‌های المپیاکوس و OA چین را داشته است. وی در بازی رفت مقابل نفت موفق به کسب 18 امتیاز شد.

مهرام علاوه بر جذب بازیکنان خارجی از مربی یونانی نیز بهره می‌برد.

تیم‌های گروه بهمن و مهرام در فینال لیگ برتر به صورت رفت و برگشت به مصاف هم خواهند رفت تا قهرمان این دوره از مسابقات مشخص شود.

بیشتر بخوانید:
تنیس جایزه بزرگ| امیر حسین بادی قهرمان و حسام یزدی دوم‌ شد
اردوی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان تمام شد
فینالیست‌های لیگ بسکتبال زنان مشخص شدند / در انتظار دیدار های جذاب و غیر قابل پیش بینی

انتهای پیام/