گل محمدی: تیم‌های قطری در کمین چند بازیکن پرسپولیس هستند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران گفت: برنامه ریزی برای پرسپولیس کشنده بوده و به‌نوعی می‌خواستند پرسپولیس را از پا دربیاوردند که نتوانستند.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، یحیی گل محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران اظهار داشت:باید از بازیکنان پرسپولیس تشکر کنم که در آن شرایط سخت از جان مایه گذاشتند. به هر حال شرایط کشور هند و استرسی که در خصوص بیماری کرونا وجود داشت کار را خیلی سخت کرده بود و از طرفی گرما شرجی هوا هم واقعا آزاردهنده بود و رطوبت هوا به 82 درصد هم رسیده بود. بچه‌ها واقعا مشکلات را خوب مدیریت کردند و تا آخرین بازی دست از مبارزه برنداشتند که این بسیار با ارزش است.ما وظیفه داریم که نقش خودمان را به بهترین شکل انجام دهیم و اتفاقا از تمامی همکارانم هم تشکر می‌کنم که زحمت می‌کشند ولی نقش بازیکنان بیشتر و مهمتر از من و همکارانم است. تحمل فشار بازی‌ها با شرایطی که در هند وجود داشت واقعا سخت بود ولی بازیکنان با عشق و تعصب برای پیراهن پرسپولیس جنگیدند که این عشق نشات گرفته از احساس هواداران پرسپولیس است. بازیکنان تا آخرین حد تلاش کردند تا آنها را خوشحال کنند، هر چند که باید از اعضای کادر فنی هم به دلیل تعهد بالایشان تشکر کنم. همه می‌دانند که تمام تیم‌ها در آسیا چقدر هزینه می‌کنند و چگونه دنبال پیشرفت هستند. آنها بازیکنان گران‌قیمت خارجی را با قیمت‌های نجومی می‌گیرند و دنبال پیشرفت هستند و این موضع قطعا رقابت را برای تیم‌های ایرانی سخت می‌کند. در هر تیم بازیکنان باکیفیت خارجی می‌توانند تاثیرگذار باشند ولی ما فقط رادو را داشتیم که فرصت کمی برای بازی پیدا کرد. این مسئله که می‌گویند سطح بازی‌ها افت کرده اصلا درست نیست، حتی همه دیدند که همین گوا هم چه کیفیتی دارد و چگونه رشد کرده است. استقلال تاجیکستان هم تیم ناشناخته‌ای بود که در گروهش اول شد و این نشان می‌دهد که همه کشورها دنبال پیشرفت هستند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی و شرایط بازی‌ها طوری بود که واقعا چیزی تا آخرین لحظه مشخص نبود و برخی اتفاقات جزئی سرنوشت بازی‌ها را مشخص کرد. الدحیل و السد تیم های خوبی بودند که حذف شدند و همین موضوع سختی بازی‌ها را نشان می‌داد، حتی پاختاکور هم صعود نکرد. ما نشان دادیم که تیم باکیفیتی هستیم و یکی از قدرت‌های آسیا محسوب می‌شویم ولی می‌دانیم که برای رسیدن به قهرمانی کار سختی داریم. باید در وهله اول تلاش کنیم تا این بازیکنان حذف شوند و این مسئله بسیار مهمی است چون تیم‌های قطری در کمین هستند تا چند بازیکن ما را جذب کنند. این خبرها بازارگرمی نیست و اتفاقا پیشنهادهای خوبی هم دارند. ما بازیکنان بسیار خوبی داریم که باید برای حفظ آنها تلاش کنیم. ظاهرا باشگاه کارهایی برای تمدید قراردادها انجام داده ولی فشردگی مسابقات هم باعث می‌شد تا در این زمینه تاخیر به وجود بیاید. ما این فرصت را داریم تا با آنها مذاکره کنیم و امیدوارم اتفاقات خوبی رخ دهد. خواسته کادر فی و هواداران هم این است که بازیکنان بمانند و قطعا مسئولان باشگاه هم در این راه تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند. ما تا اوسط مرداد درگیر بازی‌های لیگ برتر هستیم و بعد از آن هم باید در شهریور ماه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را ادامه دهیم. ما از خرداد سال 99 بدون وقفه بازی و تمرین می‌کنیم و استراحت‌هایی هم که داشتیم، سه یا چهار روزه بوده است. در واقع این نوع برنامه‌ریزی فقط برای پرسپولیس بوده و خوب استراحت نکردیم ولی برای تیم‌های دیگر این شرایط ایجاد شده که حتی دو تا سه هفته هم استراحت کنند. این برنامه ریزی برای پرسپولیس کشنده بوده و به‌نوعی می‌خواستند پرسپولیس را از پا دربیاوردند که نتوانستند. من معتقدم که بازی‌ها باید عادلانه برگزار شود تا قهرمان لیگ هم عادلانه مشخص شود. این درست نیست که یک تیم با فشردگی بالا تمرین و مسابقه بدهد ولی تیمی دیگر به اندازه کافی استراحت کند.

گل محمدی افزود: در فوتبال همه چیز علمی و اصولی است. طبق برنامه ما باید جمعه با سپاهان بازی کنیم و در خوشبینانه‌ترین حالت شاید سه‌شنبه تمرین کنیم. مگر می‌شود برای یک تیم قبل از انجام چنین بازی حساسی، این وضعیت را درست کنند؟ ما به ایران برگشتیم و بلافاصله قرنطینه شدیم، حتی ریکاوری هم نکردیم و بازیکنان نتوانستند به خانه بروند. با این وضعیت اصلا نمی‌توان بازی کرد. در دور رفت سازمان لیگ با درخواست استقلال مبنی بر برابر بودن بازی‌های دو تیم قبل از انجام دربی موافقت کرد. اگر یادتان باشد ما با سپاهان و نساجی بازی کردیم و استقلال متوجه شد که با این وضعیت بیشتر از 20 روز از بازی رسمی دور می‌شود به همین دلیل درخواست انجام بازی داد و این موضوع دیگر ارتباطی به ما نداشت. بازی به بازی جلو می‌رویم و تلاش می‌کنیم تا با قهرمان شدن هواداران را خوشحال کنیم. فقط انتظار داریم که در این راه عدالت برقرار شود.

بیشتر بخوانید:
مهدی: مسابقات استقلال و پرسپولیس با ذوب آهن و سپاهان لغو شد
برگزاری تمرین پرسپولیس در مرکز تیم های ملی
باشگاه پرسپولیس رقم پیشنهادی را بپذیرد، احمد نوراللهی ماندنی است

انتهای پیام/