المپیک 2020 توکیو| فروغی:از نوجوانی مشکل دریچه میترال داشتم و برخی اوقات تپش قلب داشته باشم

ملی‌پوش طلایی کشورمان در المپیک توکیو گفت: من مدال طلا را در پروفایلم قرار داده و همیشه به ساخت آن نگاه و فکر می‌کردم.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، جواد فروغی پس از کسب مدال طلا المپیک توکیو عنوان کرد:  اول از همه این مدال به خاطر لطف خداست، دوم هم لطف خداست و سوم هم لطف اوست. خانواده من و خودم خیلی وقت گذاشتیم و با شرایطی که کرونا بر ورزش کشور به ویژه تیراندازی وارد کرده و بسیاری از مراکز تعطیل شده بود، نمی توانستیم تمرین کنیم، تمرینات را به صورت خشک در منزل انجام دادم.

وی ادامه داد: بعد از آن در چند مسابقه آنلاین در قزاقستان و مصر شرکت کردیم و توانستیم  آمادگی خود را حفظ کنیم و در سطحی که برای مسابقات بین المللی نیاز بود، نگه داریم. در مسابقات هند و قهرمانی اروپا و جام جهانی کرواسی  شرکت کردیم و همه این موارد کمک کرد که به هدفی که از پیش تعیین کره بودیم برسیم و خداراشکر منجر به بهترین نتیجه شد.

ملی‌پوش تپانچه کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا پیش‌بینی کسب مدال طلا را داشتید، گفت: من عکس مدال طلا را پروفایل خودم قرار داده بودم و حتی ساخت مدال را با دقت نگاه می‌کردم. می دانم که حتی وزن آن، 538 گرم و جنس آن از نقره با روکش طلاست و در نهایت هم به آن رسیدم.

فروغی در مورد آرامش خود در مرحله فینال تاکید کرد: مرحله مقدماتی را با آرامش شروع کردم اما در راند پنجم نمره‌ام کاهش پیدا کرد و استرس شدیدی پیدا کردم. واقعا خدا در مرحله فینال به من آرامش داد. وقتی هم که با نفرات قبلی اختلاف امتیاز پیدا کردم، آرامشم بیشتر شد. البته ناگفته نماند که درصدی از این آرام بودن هم به شخصیت خودم بر می گردد.

وی در پاسخ به اینکه وقتی پرستار بود، به این فکر می کرد روزی قهرمان المپیک شود، تاکید کرد: خیر، به هیچ وجه. جالب این است که بگویم از نوجوانی مشکل دریچه میترال داشتم و این باعث می‌شود برخی اوقات تپش قلب داشته باشم. به همین خاطر، به هر ورزشی فکر می کردم که شرکت کنم اما اصلا این تصور را نداشتم در رشته‌ای مثل تیراندازی که نیاز به ثبات دست دارد، فعالیت کنم و مدال المپیک بگیرم. 

فروغی گفت: از مربیانم  آقای نجفی، محسن نصر اصفهانی تشکر می کنم. خوشحالم که در این شرایط سخت کرونا باعث خوشحالی مردم شدم. خانواده‌ام قطعا الان خیلی خوشحال هستند و من هم از خوشحالی آنها خشنودم.

بیشتر بخوانید:
المپیک 2020 توکیو|اولین باخت آرژانتین در المپیک مقابل روسیه
المپیک 2020 توکیو|آمار کرونا در المپیک همچنان بالا می رود
المپیک 2020 توکیو| ۳ هزار دلار پاداش فدراسیون به فروغی

انتهای پیام /