آمار ویژه تیم تاجیک؛ حداکثر استفاده از حداقل موقعیت

تیم فوتبال استقلال تاجیکستان امشب در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم فوتبال پرسپولیس خواهد رفت.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، یکی‌از نکاتی که کادرفنی‌پرسپولیس در تمرینات چند روز اخیر تاکید ویژه‌ای رویش داشته این بوده که نباید به استقلال تاجیکستان اجازه خلق موقعیت داد چرا که این تیم از حداقل فرصتهایی که نصیبش می‌شود، به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و این موضوع در 10 گلی که این تیم در مرحله گروهی به ثمر رسانده، کاملا دیده می‌شود.

طبق آمار به ثبت رسیده از بازی های مرحله گروهی، تیم استقلال تاجیکستان به صورت میانگین در 6 بازی آسیایی خود در هر بازی 0.7 موقعیت خطرناک خلق کرده که تنها 0.2 موقعیت از دست داده و این نشان از فرصت طلب بودن بازیکنان این تیم می‌دهد.

استقلال تاجیکستان در بازی با الهلال اکثر گلهایش را روی ضد حمله به ثمر رساند و یحیی گل‌محمدی و همکارانش که آن بازی را دیده‌اند، حتما متوجه این نکته شده‌اند که نباید به بازیکنان تیم تاجیکی فضا داد چرا که آنها منتظر کوچکترین اشتباهی از سمت بازیکنان حریف هستند تا به آنها ضربه بزنند.

نکته دیگر درباره تیم استقلال تاجیکستان، علاقه و اصرار بازیکنان این تیم به شوتزنی است و این تیم در 6 بازی مرحله گروهی، 51 بار با شوت شانسش برای گلزنی را امتحان کرد که 50 درصد شوتهای داخل چارچوب این تیم، وارد دروازه حریفانش شد.

بیشتر بخوانید:
گزارش تمرین پرسپولیس| آخرین تمرین سرخپوشان پیش از بازی استقلال تاجیکستان
نشست هماهنگی آنلاین بازی پرسپولیس ایران و استقلال تاجیکستان
کاپیتان استقلال تاجیکستان: تمام تلاش خود را برای رضایت هواداران انجام می دهیم

انتهای پیام /