پنج نکته که در این هفته از لیگ ملت های اروپا باید به آن توجه کرد!

به گزارش لحظه و به نقل از بین اسپورت؛

لواندوفسکی آماده صدمین بازی در عرصه ملی:

در رقابت امشب لهستان تمام نگاه ها معطوف رابرت لواندوفسکی مهاجم  30 ساله بایرن مونیخ خواهد بود چون به احتمال بسیار زیاد او در مسابقه مقابل پرتغال برای صدمین بار با پیراهن لهستان پا به مستطیل سبز خواهد گذاشت.او که با 54 گل زده در 99 بازی گذشته اش بهترین گل زن تاریخ لهستان است حال یک بازی تا وارد شدن به باشگاه صدتایی های عرصه ملی فاصله دارد و می تواند با زدن یک گل در این بازی این اتفاق را هر چه بیشتر برای خود شیرین سازد.لازم به ذکر است که لواندوفسکی تنها با سه بازی دیگر رکورد دار پوشیدن .پیراهن تیم ملی لهستان خواهد شد

بازی ارواح در کرواسی:

بازی روز جمعه بین دو تیم انگلستان و کرواسی حکم یک بازپخش از بازی نیمه نهایی 2018 روسیه را خواهد داشت اما با این تفاوت که این بازی بدون تماشاگر و پشت درهای بسته به علت جریمه کرواسی در رقابت های انتخابی یورو 2016 برگزار خواهد شد.سوای جو حاکم بر استادیوم از مشکلات دیگر کرواسی می توان به شروع بد آنها در این رقابت ها مقابل اسپانیا و نبود ماریو مانژوکیج و دنیل سوبوسیچ به علت بازنشستگی از بازی های ملی اشاره کرد.

بازی اولی های با استعداد سه شیرها:

به جز جو استادیوم دربین نکات قابل توجه برای انگلستان 2 مورد بیش از بیش می درخشند. برای اولین مورد می توان به قرارداد بلند مدت و کارشده ی ساوتگیت با آنها اشاره کرد که این مربی  48 ساله بریتانیایی را تا جام جهانی 2022 به انگلستان متعهد خواد کرد.برای مورد دوم می توان به لیست افراد فراخوانده شده برای تیم ملی نگاه انداخت که در آن اسامی بازی اولی های جوان و صد البته با استعداد سه شیر ها از همه بیشتر جلب توجه میکند:

میسون مانت: او که به طور قرضی این فصل را از چلسی راهی دربی کانتی شده تا اینجا فصل خوبی را پشت سر گذاشته و توانسته در تمامی رقابت ها  به عنوان یک هافبک تهاجمی 5 گل به ثمر برساند.

جیمز مدیسون: هافبک و خرید جدید این فصل لسترسیتی نوید یک حضور خوب را در تیم ملی میدهد و ساوتگیت می تواند به او و کاشته های خطرناکش  به عنوان نقطه قوت تیم تکیه کند.

جیدون سانچو: چشم گیر ترین نام در بین افراد ذکر شده بی شک همین سانچو بازیکن دورتموند است. این وینگر 18 ساله تا به اینجای فصل توانسته شش پاس گل و یک گل را به نام خود ثبت کند.او که در فصل گذشته از منچسترسیتی به دورتموند آمد حال توانسته جای خود را با شرایط وفق دهد و از این انتقال خرسند باشد.

رقابتی جذاب برای صدر گروه A2:

هر دو تیم با پیروزی در بازی اولشان پا به این رقابت می گذارند و این در حالی است که بلژیک در هیچ کدام از 16 بازی قبلی خانگی خود بازنده از زمین خارج نشده است. تیم مارتینز با در اختیار داشتن ادن هازارد که در بهترین فرم روز های بازیگری اش است به استقبال سوییسی می رود که با 6 گل ایسلند را از سر راه خود برداشته و بازیساز با کیفیتی مانند ژردان شقیری دارد میروند.

هلند-آلمان،دربی داغ اروپایی:

آلمان در دیداری داغ  میهمان هلند در استادیوم یوهان کرایوف است. این بازی که بیست و ششمین رویارویی آنهاست برای هردو طرف می تواند شروعی بر پیروزی هایشان باشد.بعد از غیبت در 2 تورنومنت مهم گذشته رونالد کومن مشغول بازسازی لاله های نارنجی برای بودن در یورو 2020 است.در این بین نام جاستین کلایورت پسر پاتریک کلایورت افسانه ای به چشم میخورد.او که در یک انتقال جالب توجه از لیگ هلند راهی سری آ ایتالیا شد و به تازگی اولین گل خود را درلیگ قهرمانان اروپا برای این تیم به ثمر رساند.حال کومن انتظار دارد که او هم مانند پدرش کمک حالی بزرگ برای تیم ملی هلند باشد.

مترجم (علیرضا الیاسی)