جام جهانی والیبال 2019| لهستان 3-0 ایران، پایان تلخ در جام جهانی

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه لحظه، مصاف تیم‌های ایران و لهستان در چارچوب روز پایانی جام جهانی والیبال، با برتری سه بر صفر تیم قدرتمند لهستان به پایان رسید و تلاش شاگردان کولاکوویچ در این رقابت راه به جایی نبرد.

دست اول  ایران ۱۸ – لهستان ۲۵ 

تیم ملی والیبال کشورمان امروز با ترکیبی از بازیکنان جوان مقابل لهستان قدرتمند قرار گرفت، لهستانی‌ها در این بازی با ترکیب اصلی و بازیکنان با تجربه اش به میدان آمده بود. این دیدار ابتدا با کسب امتیاز برای تیم ملی کشورمان آغاز شد؛ در ادامه بازیکنان جوان کشورمان توانستند بازی پایاپایی را با رحیفشان به نمایش بگذارند، اما تیم لهستان به دلیل تجربه بیشتر شرایط بهتری داشت و راحت‌تر می‌تتوانست جریان بازی را کنترل کند. تیم ملی کشورمان ابتدا به امتیاز هشتم رسید پسس از آن هم تا امتیاز دهم کار برابر دنبال شد، اما در ادامه لهستان بهتر شد و توانست امتیاز‌های بیشتری روی دفاع روی تور و دریافت‌های مناسب کسب کند و زودتر به امتیاز شانزدهم برسد. پس از این لهستان با دو دفاع خوب روی تور فاصله را بیشتر کرد. کولاکوویچ که نمی‌خواست تیمش به سادگی بازنده این ست باشد، زمان استراحت درخواست کرد؛ این زمان به کار آمد و بازیکنان جوان ایران توانستند با کسب دو امتیاز اختلاف را کمتر کنند. هنگامی که نتیجه ۲۰ – ۱۴ به سود لهستان شد دوباره کولاکوویچ درخواست چنین زمانی داشت. پس از این سرعت در خط حمله ایران بیشتر شد. اما این اتفاق نتوانست خیلی اختلاف دو تیم را کمتر کند. لهستان در ادامه به روند خوبش ادامه داد و اختلاف امتیاز را به عدد ۷ رساند. بازیکنان ایرانی هم البته بی انگیزه نشده بودند؛ و با روحیه بالا کار را دنبال می‌کردند. در نهایت، اما بازی در این ست با نتیجه ۲۵ – ۱۸ به سود لهستان به پایان رسید.

دست دوم /  ایران ۱۸ – لهستان ۲۵


نخستین امتیاز در ست دوم برای تیم ملی کشورمان بود، اما کوبیاک توانست برای لهستان به راحتی ۲ امتیاز بگیرد. پوریا یلی هم به خوبی کار کرد و بازی را به تساوی کشاند؛ بازی دو تیم کاملا پایاپای و برابر دنبال می‌شد. اما لهستان در ادامه با دفاع روی تور خوب و همچنین آبشار سرعتی توانست فاصله را بیشتر کند، بی دقتی بازیکنان ایران هم به سود لهستانی‌ها تمام شد و در نهایت آن‌ها خیلی زود نتیجه بازی را ۶ – ۲ به سود خودشان کردند. کولاکوویچ پس از این اتفاق درخواست وقت استراحت فنی داشت تا مانع امتیاز گیری حریف شود.

پس از این تیم ملی کشورمان توانست روی سرویس‌های خوب امیر حسین اسفندیار ۲ امتیاز ارزشمند بگیرد و فاصله را کمتر کند، سرویس خوب لئون در ادامه نتیجه را ۷ – ۵ کرد و به دنبال آن کوبیاک موفق شد با کسب امتیاز هشتم تیمش را ۳ امتیاز پیش بیاندازد و دو تیم به وقت استراحت نخست بروند. پس از این زمان نخستین امتیاز برای تیم ملی کشورمان به دست آمد؛ در ادامه بازیکنان لهستان روی یک اشتباه امتیاز دیگری را به تیم ملی کشورمان واگذار کردند، سپس سرویس خوب بازیکنان کشورمان و در ادامه ضربه خوب شفیعی نتیجه را در امتیاز ۸ برابر کرد. بازی در ادامه کار پایاپای و برابر دنبال شد.

هاینن سرمربی تیم ملی والیبال لهستان پس از آن که تیمش در جریان بازی با نتیجه ۱۰ – ۹ عقب بود درخواست وقت استراحت فنی داشت، پس از آن امتیاز برای تیم ملی والیبال لهستان به دست آمد، اسفندیار بازی را به تساوی کشاند، اما لهستانی‌ها با استفاده از فضای خالی بین مدافعان و ضربات بلند فاصله را بیشتر کردند. اشتباه یلی در ادامه دوباره فاصله را به ۲ امتیاز رساند، تیم ملی لهستان در ادامه هم امتیاز‌های خوبی گرفت و زودتر به امتیاز ۱۶ رسید تا دو تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند.

پس از این زمان نخستین امتیاز هم برای تیم ملی لهستان بود. آن‌ها در ضربات سرویس و آبشار دقت کافی را به خرج می‌دادند و همین باعث شد تا فاصله دو تیم بیشتر هم بشود، در نتیجه هنگامی که نتیجه ۲۱ – ۱۶ به سود لهستان بود کولاکوویچ بار دیگر درخواست وقت استراحت فنی داشت، پس از آن اسفندیار برای تیم کشورمان امتیاز دیگری کسب کرد، سرویس بد شفیعی نتیجه را ۲۲ – ۱۷ به سود لهستان کرد. پاس‌های خوب و ضربات قدرتی از لهستانی‌ها اختلاف را بیشتر کرد. تیم لهستان در نهایت ۲۵ – ۱۸ برنده ست دوم شد.