ووشو قهرمانی جهان / علی خورشیدی و عارفی مقام هم به فینال رسیدند

علی خورشیدی و میلاد عارفی مقام نمایندگان اوزان 80 و 85 کیلوگرم تیم ملی ساندای کشورمان به فینال مسابقات جهانی راه یافتند.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه. پانزدهمین دوره مسابقات ووشوی قهرمانی جهان در شانگ های چین در حالی پیگیری می‌شود که امروز ( سه شنبه)علی خورشیدی سانداکار وزن ۸۰ کیلوگرم تیم ملی کشورمان در فینال مسابقات جهانی با شکست نماینده لبنان به فینال این دوره از مسابقات راه یافت. خورشیدی ابتدا با قرعه استراحت روبرو بود و پس از شکست ووشو کار لهستانی و ترکیه‌ای به نیمه نهایی مسابقات راه یافته بود.

میلاد عارفی مقام سانداکار وزن منهای ۸۵ کیلوگرم ایران برابر زینال اصلان ترکیه ای در ۲ راند متوالی پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. عارفی مقام پیش از این، رقیبی از رومانی را برده بود. سعد جئورجیس از لبنان، حریف عارفی مقام در نیمه نهایی شد و در این مرحله نماینده کشورمان با شکست این سانداکار به فینال مسابقات جهانی راه یافت.

یوسف صبری نماینده وزن 75 کیلوگرم تیم ملی ساندای مردان  با رسیدن به فینال مسابقات قهرمانی جهان در یک قدمی کسب طلا قرار گرفت. یوسف صبری در مرحله نیمه نهایی برابر “محمد دیها” از تونس قرار گرفت و در همان راند نخست اختلاف را به ۱۲ امتیاز رساند و برنده شد. صبری در فینال این رقابت ها با “سعد بوریکا” از مراکش مبارزه خواهد کرد. صبری پیش از این، حریفانی از پاکستان و فرانسه را برده بود.

محسن محمدسیفی نماینده وزن 70 کیلوگرم کشورمان در مرحله نیمه نهایی برابر “ژیائو یانگ لی” از چین که حمایت تماشاگران را داشت به یک برتری شیرین دست یافت و به فینال قدم گذاشت. وی فردا در فینال به مصاف “الکساندر راسی” از لبنان می رود. سیفی پیش از این، ابتدا استراحت داشت و سپس حریفانی از اندونزی و کره جنوبی را مغلوب کرد.

عرفان آهنگریان سانداکار وزن ۶۵ کیلوگرم ساندای تیم ملی مردان کشورمان در مرحله نیمه نهایی برابر کلمنت از فیلیپین به برتری قاطع رسید و فینالیست شد. وی پیش از این حریفانی از برزیل، اندونزی و ویتنام را برده بود. آهنگریان فردا برای کسب مدال طلا به مصاف برنده روسیه و ازبکستان می رود.

الهه منصوریان نماینده وزن 65 کیلوگرم تیم ملی ساندای بانوان در فینال این رقابت ها به مصاف نماینده ترکیه رفت و با شکست این ووشوکار به سومین مدال طلای بانوان دست یافت. وی در نخستین مبارزه “آلیس کوردونیر” از فرانسه را شکست داده بود،‌ در نیمه نهایی نیز “لیدا سلماح” از لبنان را شکست داد و به فینال این مسابقات راه یافت

محمدعلی مجیری امروز با نمایشی خیره کننده و کسب امتیاز ۹.۶۳ بالاتر از تمامی حریفان مطرح خود ایستاد و مدال طلای این دوره از رقابت‌ها را برای اولین بار از آن خود کرد.

روز گذشته(دوشنبه) شهربانو منصوریان نماینده وزن 70 کیلوگرم ساندای زنان پس از استراحت در دور نخست و با شکست فینالیست شد. در فینال این رقابت‌ها نیز نماینده برزیل را شکست داد ‌و نخستین طلای ایران را کسب کرد.  در وزن 75 کیلوگرم مریم هاشمی نماینده ساندای زنان پس از استراحت در دور نخست، ابتدا حبا محمد از مصر را شکست داد و به فینال رسید. در ادامه هاشمی موفق شد در فینال این رقابت‌ها با شکست نماینده هند مدال طلای این رقابت‌ها را از آن خود کند.

منبع: فارس