سوال واقع‌بینانه | چرا شانس اکرم عفیف برای برنده شدن از بیرانوند بیشتر است؟

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه لحظه، عصر امروز قرار است مراسم برترین های آسیا در کشور هنگ‌کنگ برگزار شود.

هنوز نمی‌توان با قطعیت درباره برنده‌ها صحبت کرد و اینکه نمایندگان ایران در بخش‌های بهترین مربی زن، بهترین فوتبالیست سال، بهترین بازیکن آسیایی لژیونر، بهترین فوتسالیست سال و جایزه الهام‌بخش فدراسیون‌ها جایزه نخست را کسب خواهند کرد یا خیر.

مهدی جاوید برای فوتسال بیشترین شانس را برای تصاحب بهترین بازیکن این رشته دارد اما نگاه اکثر فوتبال دوستان به جایزه برترین بازیکن سال آسیا است که علیرضا بیرانوند به هنگ کنک سفر کرده تا شانسش را در این زمینه محک بزند. در این راه، بیرانوند بازیکن قدری چون اکرم عفیف، بازیکن باشگاه السد و تیم ملی قطر، را در کنار خود دارد. اکرم عفیف سال بسیار خوبی را از لحاظ ورزشی سپری کرد و با 21 سال سن توانست با تیم ملی قطر به مقام قهرمانی جام ملت های آسیا برسد و بزرگترین افتخار دوران ورزشی خود را کسب کند همچنین با السد تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد که اگر اشتباهات مرگبار داور عمانی نبود چه بسا به جای الهلال عربستان این تیم بود که فینالیست چمپیونز لیگ شده بود.

در آن سو، بیرانوند سال 2018 درخشش فوق العاده ای داشت اما در سال 2019 با وجود درخشش در لیگ برتر ایران، نتوانست عملکرد خوبی در بازی های ملی و باشگاهی بین المللی داشته باشد؛ به همین دلیل شانس اکرم عفیف بازیکن تیم ملی قطر بیش از بیرانوند است و باید نسبت به این موضوع واقع بین بود.