استیلی:بازیکنان انگار به خواب رفتند/امیدواریم بتوانیم به مرحله بعدی صعود کنیم

تیم ملی امید ایران امروز از ساعت 13:45 دقیقه در چارچوب مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا به مصاف کره جنوبی رفت.

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، تیم ملی امید ایران در مصاف با تیم کره جنوبی موفق نبود و در نهایت با نتیجه 2 بر از این تیم شکست خورد.تک گل تیم ملی ایران توسط رضا شکاری به ثمر رسید.

حمید استیلی سرمربی تیم ملی امید در کنفرانس خبری بعد از بازی گفت:

ما دو نیمه کاملاً متفاوت داشتیم. در بیست دقیقه اول بازی را خوب شروع و کنترل کردیم. حتی یک شانس گل داشتیم که برای مهدی قائدی ایجاد شد و می‌توانستیم دروازه حریف را باز کنیم، اما بعداز دقیقه 20 انگار بچه‌های ما به خواب رفتند. 

استیلی ادامه داد:

آنها دچار اشتباهات زیادی داشتند و وظایف خودشان را فراموش کردند. بعضی از بازیکنان ما دوندگی کافی نداشتند و در جایگاه‌هایی که باید قرار نگرفتند. به حریف فضای شوت‌زنی دادند و همین کافی بود تا دو گل بخوریم و عقب بیفتیم. در این شرایط بازگشت به بازی خیلی سخت بود. وقتی با یک تیم جوان و تیم قدرتمندی مانند کره جنوبی با دو گل عقب می‌افتید، بازگشت به بازی خیلی سخت است. سعی کردیم تغییراتی را ایجاد کنیم، فکر کنم تغییرات خوبی هم بود.

سرمربی تیم امید ایران در مورد تعویض‌های تیم تصریح کرد:

با آمدن شجاعی شرایط ما بهتر شد، در نیمه دوم بازی را کاملاً کنترل کردیم و حریف را از دروازه‌مان دور نگه داشتیم و به آنها اجازه نمی‌دادیم به دروازه ما نزدیک شوند. فقط چند ضدحمله روی دروازه ما داشتند. در مقابل، ما شانس‌های بسیار خوبی داشتیم، قطعا شایسته این بودیم که حداقل یک امتیاز بگیریم و این بازی را مساوی کنیم، اما بدشانس بودیم و موقعیت‌هایمان از دست رفت،‌ به خصوص در دقایق پایانی که در آستانه رسیدن به تساوی بودیم، اما این فرصت را از دست دادیم. 

استیلی در مورد اشتباهاتی که بازیکنان داشتند و باعث شد موقعیت‌هایی را از دست بدهند، گفت:

واقعاً به هر حال اشتباهی که برای بازیکنان به وجود می‌آید در بازی با ازبکستان هم دیدیم که یک نیمه خوب نداشتیم، اما در نیمه دوم سعی کردیم عملکرد بهتری داشته باشیم. در این بازی هم فکر می‌کنم در نیمه دوم هم عملکردمان بهتر بود. به بازی برگشتیم و شانس‌های لازم را ایجاد کردیم. مسئله فاصله و فشار بازی‌ها هم وجود دارد. بین بازی‌ها سه روز فاصله است. بازیکنان ما واقعاً خسته بوده‌اند. به نظرم همه توانشان را گذاشتند و سعی کردند بهترین عملکردشان را داشته باشند، در حالی که کره تغییرات بسیار زیادی داشت. حقیقت این است که این تیم‌ها با 23 بازیکن کامل و آماده به مسابقه می‌آیند. 

وی ادامه داد:

کره جنوبی امروز با 7 تغییر در ترکیب اصلی به میدان آمد، البته ما آنها را آنالیز کرده بودیم. استراتژی و برنامه آنها هیچ تغییری نکرده بود، فقط مهره‌ها جایگزین شده بودند. کاملا روش آنها را برای رسیدن به گل پیش‌بینی کرده بودیم، ولی متأسفانه وقتی در پست‌ها و جایگاه‌هایی باید باشیم قرار نگرفتیم و فضا را خالی کردیم، به حریف این فرصت را دادیم که به گل برسد. وقتی که دوباره وظایف‌مان را به درستی انجام دادیم، دیدید که بازی را کنترل کردیم، اما درنهایت نتوانستیم نتیجه مناسبی را بگیریم. 

سرمربی تیم امید ایران در مورد بازی بعدی این تیم مقابل چین عنوان کرد:

از تیم چین هم شناخت خوبی داریم. این آخرین شانس برای ما است و اگر می‌خواهیم نتیجه بگیریم و در مسابقات بمانیم، حتماً باید این بازی را برنده باشیم. هیچ راه دیگری نداریم، جز اینکه این بازی را ببریم. همه تلاشمان را می‌کنیم، آماده‌ترین بازیکنان را مورد استفاده قرار می‌گیریم. از نظر ذهنی و فیزیکی باید آمادگی لازم را برای این بازی داشته باشیم. بچه‌های ما نشان دادند اگر مانند نیمه دوم مقابل ازبکستان و کره جنوبی عمل کنند و اگر در هر دو نیمه یک کیفیت را ارائه بدهند، قطعا می‌توانند برنده بازی باشند. 

وی افزود:

مشکل ما این است که متأسفانه یک نیمه بازی را از دست می‌دهیم و بعد از آن دیگر فرصتی برای بازگشت و جبران نیست. متأسفانه ما در این بازی هم دقایقی از نیمه اول را از دست دادیم اما امیدواریم و باید همه تلاش خودمان را بکنیم تا در بازی آخر پیروز باشیم و اتفاقات به گونه‌ای رقم بخورد که با پیروزی در بازی آخر صعود کنیم. 

استیلی در مورد حضور تماشاگران گفت:

فکر می‌کنم تماشاگران هم از بازی ما به خصوص در نیمه دوم راضی بودند و ما را به خوبی تشویق کردند.