مصدومیت بازیکنان استقلال چگونه است

تیم فوتبال استقلال آنقدر مصدوم زیاد دارد که حتی دکتر ستوده در شبکه های مجازی نیز باید پاسخگوی منتقدان باشد. در این گزارش به چگونگی مصدومیت این بازیکنان پرداخته ایم .

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ،

مصدوم‌های پرتعداد استقلال حتی دکتر این تیم را هم در شبکه‌های مجازی مجبور به پاسخگویی کرد. مهدی قائدی هفتمین بازیکنی است که فرهاد مجیدی این روزها به خاطر مصدومیت نمی‌تواند از او استفاده کند. قائدی هم گرفتار مصدومیتی شده که پیش از او دو بازیکن اصلی این تیم با آن دست و پنجه نرم می‌کردند و با گذشت چند هفته هنوز نتوانستند به ترکیب اصلی استقلال برگردند.

استقلال در ۱۶ روز اخیر ۵ بازی کرده که این فشردگی برنامه بازی‌ها برای این تیم، کوفتگی و خستگی بدنی را به بازیکنان تزریق کرده است. برخلاف تعداد، اما تنوع مصدومیت بازیکنان استقلال زیاد نیست. ناحیه مصدومیت این ۷ بازیکن پراکندگی بالایی ندارد که این موضوع نشان می‌دهد فقط بازی‌های متوالی و فشار ناشی از خستگی موجب این آسیب‌دیدگی‌ها نشده است. جالب است اکثر مصدوم‌های استقلال بدون برخورد بازیکن حریف آسیب دیدند که مصدومیت غیربرخوردی نیز نشان از عواملی جز خستگی دارد. عوامل روحی و روانی، تغییر سرمربی و تغییرات در تمرین‌های بدنی و تاکتیکی، زمین تمرین نامناسب می‌توانند چند مورد از دلایل پرتعداد این موضوع باشند.

بازیکنانی که این روزها به دلیل مصدومیت نمی‌توانند برای استقلال بازی کنند:

مهدی قائدی: فقط نیم ساعت از بازی استقلال و الشرطه گذشته بود که قائدی بدون برخورد خاصی، نقش بر زمین شد و دیگر نتوانست بازی را ادامه دهد. قائدی از ناحیه همسترینگ پای راست آسیب دید و هنوز مدت دوری‌اش از میادین مشخص نشده است.

عارف غلامی: مدافع استقلال در جریان بازی دوستانه با داماش از ناحیه همسترینگ آسیب دید و با گذشت ۳ هفته هنوز نتوانست به ترکیب اصلی برگردد.

سیاوش یزدانی: مصدومیت یزدانی هم مانند قائدی و غلامی از ناحیه همسترینگ پای راست بود. یزدانی در اواسط بازی با سپاهان آسیب دید و از تاریخ ۹ آذر که مصدوم شد هنوز نتوانست به میادین برگردد.

شیخ دیاباته: دیاباته در جریان بازی استقلال و نفت مسجدسلیمان بدون اینکه با بازیکنی برخورد کند، روی زمین دراز کشید و دیگر نتوانست به بازی ادامه دهد. دیاباته از ناحیه عضله چهار سر ران آسیب دید و حداقل سه هفته استقلال را همراهی نمی‌کند.

فرشید اسماعیلی: یک ربع تا پایان بازی با پیکان زمان باقی مانده بود که اسماعیلی زمین مسابقه را ترک کرد. اسماعیلی نیز مصدومیتی مشابه شیخ داشت و بابت آسیب دیدگی عضله چهار سر ران، از ۱۸ آذر تا به حال نتوانسته به ترکیب استقلال برگردد.

داریوش شجاعیان: ۲۹ مهر و بازی با سایپا بود که هافبک تکنیکی و خلاق استقلال یک بار دیگر با مصدومیت رباط صلیبی، کل فصل را از دست داد.

محسن کریمی: محمد نژادمهدی برای گرفتن توپ تکلی زد که محسن کریمی را از تاریخ ۴ مهر تا پایان فصل خانه‌نشین کرد. رباط صلیبی پای راست کریمی در بازی با ذوب‌آهن پاره شد.

به این لیست می‌شود نام محمد بلبلی را هم اضافه کرد که با وجود پایان محرومیت انضباطی‌اش، این بار به دلیل مصدومیت استقلال را از حضورش در ترکیب محروم کرده است.