نقل و انتقالات قدرتمند در انتظار بارسلونا

خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا به توافق نهایی با یکی از شرکت‌های مطرح تجاری دست یافته و قرار است ۴۹ درصد از حق معنوی بارسا را با مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو به فروش برساند.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه؛ اقتصاد باشگاه بارسلونا پس از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن ورزشگاه‌ها بر روی هواداران دچار مشکلات زیادی شد و هنوز هم این باشگاه بحران شدید اقتصادی را تجربه می‎‌کند. آبی‌اناری‌ها برای خروج از بحران حتی بهترین بازیکنان خود را فروختند و قرارداد لیونل مسی را نیز نتوانستند تمدید کنند اما هیچ کدام این راه‌کارها موفق نبود و شرایط اقتصادی بارسا بهتر نشد.

خوان لاپورتا رئیس بارسلونا از زمان تصدی ریاست باشگاه، تلاش‌های زیادی برای خروج از بحران انجام داد و به نظر می‌رسد که او حالا موفق به جذب سرمایه‌های کلان شده و می‌تواند شرایط اقتصادی باشگاه را در آستانه شروع فصل نقل و انتقالات تابستانی بهتر کند.

طبق گفته مارک منچن، باشگاه بارسلونا در حال فروش ۴۹ درصد از مجوز و تجارت بارسا (BLM) است و این می‌تواند وضعیت اقتصادی را بهتر کند. کاتالان‌ها از این فروش ۲۰۰ میلیون یورو در آمد خواهند داشت و این مبلغ توسط کنسرسیوم ایجاد شده توسط Fanatics و Invest industrial پرداخت خواهد شد.

انجام این معامله در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین عملیات شراکت مالی در تاریخ باشگاه ذکر شده است و مزایای فوق‌العاده برای کاتالان‌ها خواهد داشت. باشگاه بارسلونا در حالی این پول را دریافت می‌کند که پنجره نقل‌وانتقالات تابستان تا چند روز دیگر باز خواهد شد و ژاوی سرمربی تیم می‌تواند چند خرید خوب داشته باشد و تیمش را تقویت کند.

بیشتر بخوانید:
بایرن رقم فروش لواندوفسکی را به بارسلونا اعلام کرد
مربی سابق بارسلونا جانشین تن هاگ شد
روایت پاردس از پیوستن مسی به پاریس: به ما گفت با بارسلونا تمدید می‌کنم

انتهای پیام/